Primera Division: Grad bramek na Mestalla, udany pościg Osasuny

Po trzech wyjazdowych porażkach z rzędu pierwsze oczko zdobyła Osasuna Pampeluna. Zespół z Nawarry przegrywał z Valencią 0:2 i 1:3, a i tak w końcówce doprowadził do wyrównania. Tym samym Nietoperze są kolejnym zespołem, goniącym wielką dwójkę, który nie zyskał kompletu punktów w 15. kolejce.

Wydawało się, że trzy oczka do swojego dorobku dopisze Valencia. Nietoperze grali z Osasuną, która na wyjazdach spisuje się bardzo słabo i już po 32. minutach prowadzili 2:0. Najpierw świetne zagranie Juana Maty wykorzystał Roberto Soldado, który po raz 5. w tym sezonie trafił do siatki, a następnie podwyższył Markus Stankevicius. Co prawda kontaktową bramkę zdobyli goście, ale jeszcze przed przerwą Aritz Aduriz ponownie wyprowadził zespół na 2-bramkową przewagę.

Taki wynik utrzymywał się do 60. minuty, kiedy to Osa rozpoczęła wyścig za punktem. Bohaterem drugiej odsłony został wprowadzony w przerwie Carlos Aranda, który najpierw asystował przy trafieniu Miguela Flano, a następnie w samej końcówce wyrównał stan gry.

Tym samym piąta Valencia traci do prowadzącej FC Barcelony już 15 punktów, a Osasuna zwiększyła przewagę nad strefą spadkową do 3 oczek.

Valencia - Osasuna Pampeluna 3:3 (3:1)

1:0 - Soldado 24'

2:0 - Stankevicius 32'

2:1 - Juanfran 40'

3:1 - Aduriz 42'

3:2 - Flano 60'

3:3 - Aranda 87'