Zobacz premierową bramkę Roberta Lewandowskiego w Lidze Europejskiej (video)

W czwartkowym spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej z Karpatami Lwów swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach w barwach Borussii Dortmund zdobył Robert Lewandowski. W 89. minucie gry "Lewy" ustalił wynik meczu na 3:0 dla lidera niemieckiej Bundesligi.

Wobec absencji Lucasa Barriosa polski napastnik znalazł się w wyjściowej "11" drużyny prowadzonej przez Juergena Kloppa i rozegrał pełne 90 minut. Również Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zaliczyli występ w pełnym wymiarze.

Mimo zwycięstwa Borussia nie jest pewna awansu do 1/16 finału rozgrywek. W ostatniej serii spotkań zagra na wyjeździe z Sevillą i jeśli chce wyjść z grupy, musi na Estadio Sanchez Pizjuan sięgnąć po komplet punktów.