Puchar Ligi Francuskiej: Zwycięstwa faworytów

W rywalizacji o Puchar Ligi Francuskiej od 1/16 finału biorą już udział pierwszoligowe zespoły. We wtorek odbyły się pierwsze trzy spotkania tej fazy rozgrywek, do kolejnej rundy awansowali m.in. piłkarze FC Lorient.

Lorient skromnie ograło na własnym stadionie beniaminka Ligue 1 - Stade Brest 1:0. Drużyny te zmierzyły się 12 września w ligowej potyczce, wtedy na Stade Francis-Le Ble mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Tym razem górą był zespół Christiana Gourcuffa, a gola na wagę awansu do następnej fazy strzelił Lynel Kitambala.

Do niespodzianki nie doszło na Stade des Costieres, gdzie Nimes Olympique zmierzyło się z Valenciennes. Gospodarze prowadzili od 39. minuty po golu Jonathana Ayite i wydawało się, że wyeliminują faworyzowanego rywala. Podopieczni Philippe Montaniera zdołali jednak doprowadzić do wyrównania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej wykonywali goście.

W starciu dwóch drugoligowców AC Ajaccio pewnie pokonało Le Havre 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się 18-letni Andy Delort, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach klubu.