Kryzys trwa - relacja z meczu Motor Lublin - Sokół Sokółka

Lublinianie znów zaprezentowali się fatalnie i musieli przełknąć gorycz porażki. Komplet punktów zapewnił gościom precyzyjnie wykonany przez Grzegorza Jóźwiaka rzut karny, dzięki czemu Sokół awansował na 9. miejsce w tabeli.

Już w pierwszych sekundach Kamil Styżej potwierdził, że jego forma nie poprawiła się od soboty, kiedy biernie zachował się przy strzale na 1:0 dla Ruchu Wysokie Mazowieckie. Tym razem bramkarz Motoru wyszedł na 16. metr i wybijając piłkę... trafił w Piotra Andrzejewskiego, dopadł do niej Mateusz Butkiewicz, ale chybił celu.

Defensorzy lubelskiej drużyny grali bardzo niepewnie. Próbowali im dorównać piłkarze z Sokółki. W 8. minucie Kamil Droździel przechwycił futbolówkę, jednak jego fatalny strzał bez kłopotów obronił Łukasz Trudnos. 120 sekund później mocno z rzutu wolnego kopnął Grzegorz Jóźwiak i Styżej na raty złapał piłkę.

Chaos na boisku przerwał rzut karny dla Sokoła. W 23. minucie Styżej sfaulował w szesnastce Andrzejewskiego, a pewnym egzekutorem okazał się Jóźwiak. Niekorzystny obrót wydarzeń zmotywował trenera Bohdana Bławackiego do działań. W miejsce obrońcy Pavlo Stadnickiego desygnował do boju Marka Fundakowskiego.

Prowadzenie nie rozluźniło Sokoła. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, mimo to Motor stworzył kilka niezłych sytuacji podbramkowych. W 37. minucie Trudnos minął się z piłką, a zamykający akcję Fundakowski trafił w nogi defensorów. Chwilę później golkiper strącił futbolówkę na głowę Żmudy, który uderzył obok słupka.

Szansę na odwrócenie losów rywalizacji jeszcze przed przerwą miał Fundakowski, lecz jego uderzenie z ostrego kąta nie sprawiło problemów Trudnosowi. Po zmianie stron kibice ożywili się dopiero w 55. minucie, gdyż... jeden z piłkarzy trafił w fotoreportera.

W 61. minucie Droździel w końcu zwieńczył starania Motoru i trafił do siatki. Problem w tym, że uczynił to z pozycji spalonej. Również liczne dośrodkowania nie przynosiły pozytywnego skutku. Bliski szczęścia był Marcin Popławski w 71. minucie. Atomowy strzał kapitana gospodarzy trafił w poprzeczkę.

Upływający czas coraz bardziej motywował gospodarzy. Zamknięty na własnej połowie Sokół mógł jednak podwyższyć prowadzenie. W 78. minucie goście przeprowadzili jedną z nielicznych kontr, z prawej strony boiska dośrodkował Dzidosław Żuberek, a pozostawiony bez opieki Butkiewicz kopnął tuż obok słupka.

Doświadczony Popławski próbował przejąć ciężar gry na swoje barki. Nieporadność Motoru obrazuje sytuacja z 82. minuty, kiedy piłkę podał kapitanowi lubelskiego zespołu... bramkarz Sokoła. Zamiast pomyśleć, zawodnik uderzył ile sił w nodze i trafił prosto w golkipera.

Goście przetrwali napór podopiecznych trenera Bławackiego i mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa z kolei. Dzięki niemu Sokół oddalił się od dolnej części tabeli, za to Motor ugrzązł na ostatnim miejscu.

Motor Lublin - Sokół Sokółka 0:1 (0:1)

0:1 - Jóźwiak (k.) 24'

Motor Lublin: K. Styżej - Dykij (61' Wojdyga), Stadnicki (34' Fundakowski), Jankowski, Fiedeń (90' Bortniczuk) - Diaczuk-Stawicki, Żmuda, Wójcik (88' Czapko) - Popławski, Droździel, Młynarski.

Sokół Sokółka: Trudnos - Mościński, Naliwajko, Pracz, Jóźwiak - Wojtkielewicz, Zalewski (90+5' Czeremcha), Baranowski (63' Toczydłowski), Butkiewicz - Kopeć (85' Kaśnikowski), Andrzejewski (69' Żuberek).

Żółte kartki: Diaczuk-Stawicki, Fiedeń, K. Styżej (Motor) oraz Kaśnikowski, Mościński, Trudnos, Wojtkielewicz (Sokół).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 200 (gości: 0).

Najlepszy piłkarz Motoru: Krystian Wójcik.

Najlepszy piłkarz Sokoła: Grzegorz Jóźwiak.

Piłkarz meczu: Grzegorz Jóźwiak.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!