Serie A: Roma na kolanach, Cesena lepsza niż Milan!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Sensacje to mało powiedziane! AC Milan uległ w Cesenie, a Zlatan Ibrahimović w swoim debiucie nie wykorzystał rzutu karnego, natomiast AS Roma skompromitowała się w starciu z Cagliari Calcio ulegając 1:5.

Cesena - AC Milan 2:0 (2:0)

1:0 - Bogdani 31'

2:0 - Giaccherini 44'

Rossoneri dobrze rozpoczęli mecz. Już w 7. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Ronaldinho, ale kapitalną interwencją popisał się Francesco Antonioli. W 24. bramkę strzelił Pato Alexandre, ale sędzia uznał, że był spalony. Po chwili golkiper beniaminka powstrzymał debiutującego Zlatana Ibrahimovicia.

W 31. było 1:0 dla gospodarzy! Wówczas Schelotto podał do Emiliano Bogdaniego, a ten pokonał Christiana Abbiatiego. Jeszcze przed przerwą wynik pojedynku na 2:0 ustalił Giaccherini.

Po zmianie stron na placu gry pojawił się Robinho, który podobnie jak Ibrahimović debiutował. Tego dnia jednak nikt nie był w stanie pokonać Antoniokliego. W końcówce jedenastkę wywalczył rezerwowy Filippo Inzaghi, ale popularny Ibra nie wykorzystał jedenastki!

Zatem Cesena ma już cztery oczka, Milan zgromadził o jeden punkt mniej.

Cesena: Antonioli - Ceccarelli, Pellegrini, Von Bergen, Nagatomo, Appiah, Colucci, Parolo, Schelotto, Bogdani (79' Malonga), Giaccherini.

Milan: Abbiati - Bonera, Sokratis, Thiago Silva (46' Abate), Antonini, Gattuso (65' Inzaghi), Pirlo, Ambrosini, Pato, Ibrahimovic, Ronaldinho (56' Robinho).

Inne wydarzenia: Ibrahimović (Milan) w 85. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

5:1 - Lazzari 88'

Fatalnie zaprezentowała się AS Roma. Piłkarze Claudio Ranieriego najwyraźniej są pod formą i zostali rozgromieni przez Cagliari Calcio. Wynik już w 8. minucie otworzył Conti, ale po dziesięciu minutach do wyrównania zdołał doprowadzić Daniele De Rossi.

Czerwona kartka, którą zobaczył Nicolas Burdisso zmieniła wszystko. Piłkarz sprokurował rzut karny i zobaczył czerwoną kartkę, a jedenastkę wykorzystał Marti. Jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył mający polskie korzenie Robert Acquafresca.

Druga odsłona to spokojna gra Rossoblu i kolejne dwie bramki. W 47. ponownie trafił Matri, a w samej końcówce wynik rywalizacji na 5:1 ustalił Lazzari.

Giallorossi mają obecnie tylko oczko, a ekipa z Sant Elia ze czterema punktami na koncie i najlepszym bilansem bramek spośród wszystkich drużyn przewodzi stawce.

Cagliari: Agazzi - Pisano, Canini, Astori, Agostini, Biondini, Conti (32' Lazzari) Nainggolan, Cossu, Acquafresca (67' Pinardi), Matri (75' Nene).

Roma: Julio Sergio - Cassetti, N. Burdisso, Juan, Castellini (14' Rosi), Perrotta, Pizarro, De Rossi, Menez (64' Baptista), Totti (25' G. Burdisso), Borriello.

Żółte kartki: Agostini, Cossu (Cagliari) oraz Perrotta, Rosi (Roma).

Czerwona kartka: Burdisso /23/ (Roma).

Sędzia: Giachero.