Copa Libertadores: Internacional Porto Alegre zdobywcą pucharu

Finał Copa Libertadores 2010 dobiegł końca. Po niezwykle zaciętych obu spotkaniach finałowych, minimalnie lepszy okazał się zespół Internacionalu Porto Alegre, który w finale pokonał meksykański Chivas Guadalajara.

Copa Libertadores - czyli Puchar Wyzwolicieli to międzynarodowe rozgrywki klubowe pomiędzy najlepszymi klubami piłkarskimi Ameryki Południowej. Odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów.

W ostatnich paru latach do rozgrywek włączyły się czołowe kluby z Meksyku. W tegorocznych rozgrywkach Meksyk miał swojego przedstawiciela w wielkim finale Copa Libertadores.

Pierwszy mecz pomiędzy brazylijskim Internacional Porto Alegre a meksykańskim Chivas Guadalajara rozegrano 11 sierpnia na "Estadio Omnilife" w Guadalajarze. Górą w tym meczu byli gracze z Brazylii, którzy wygrali spotkanie 2:1.

W rewanżu, który rozegrany został 18 sierpnia na "Estádio José Pinheiro" w Porto Alegre po niezwykle zaciętym spotkaniu ponownie zwycięsko z pojedynku wyszli zawodnicy Internacionalu Porto Alegre, zwyciężając drużynę Chivas 3:2.

Tym samym Puchar Wyzwoliciela trafił w ręce Internacionalu Porto Alegre. Jest to 2 w historii triumf Internacionalu w rozgrywkach Copa Libertadores . Pierwszy, historyczny sukces wywalczyli w 2006 roku będąc lepszym w brazylijskiej konfrontacji od zespołu FC São Paulo.

Internacional Porto Alegre dzięki triumfowi w Copa Libertadores uzyskał awans na klubowe mistrzostwa świata, które odbędą się 8-18 grudnia w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.