Polska - Finlandia: oceny SportoweFakty.pl

Portal SportoweFakty.pl ocenił grę piłkarzy reprezentacji Polski w sobotnim towarzyskim meczu z Finlandią. Pojedynek zakończył się remisem 0:0.

Oceny reprezentacji według SportoweFakty.pl (skala 1 do 10):

Przemysław Tytoń - 6,0 - Tak naprawdę nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Łukasz Piszczek - 7,0 - Dobry występ na prawej obronie. Często włączał się do akcji ofensywnych. W defensywie też było nieźle.

Grzegorz Wojtkowiak - 6,0 - Mało widoczny i mógł strzelić samobójczą bramkę na samym początku meczu.

Michał Żewłakow - 7,0 - Bardzo dobry występ w pierwszej połowie. Widać było spore doświadczenie. Szkoda, że kontuzja uniemożliwiła mu dalszą grę.

Dariusz Dudka - 6,0 - Słaby występ na lewej obronie. Wyglądał na ociężałego.

Jakub Błaszczykowski - 7,5 - Jak zwykle dobrze. Mógł zdobyć bramkę - piłka trafiła w słupek.

Tomasz Jodłowiec - 7,5 - W pierwszej połowie grał w linii pomocy, w drugiej jako stoper. W obu spisał się bez zarzutu.

Adam Matuszczyk - 5,0 - Jeden ze słabszych piłkarzy na boisku.

Adrian Mierzejewski - 7,5 - Po przeciwnym biegunie co Matuszczyk. Grał swobodnie, brał ciężar gry na swoje bramki. Obiecująco.

Ireneusz Jeleń - 5,5 - Mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Przynajmniej jedną powinien był wykorzystać.

Robert Lewandowski - 5,5 - Podobnie jak Jeleń, powinien był strzelić bramkę. Piłka wyraźnie nie słuchała się napastnika Lecha Poznań.