Bundesliga: Bochum spada do drugiej ligi, Bayern przypieczętował tytuł

Hannover 96, wygrywając w Bochum 3:0, zapewnił sobie utrzymanie. Z Bundesligą pożegnał się miejscowy VfL. W barażach zagra 1. FC Nuernberg, któremu nie pomogło zwycięstwo z Kolonią. Tytuł przypieczętował sobie Bayern Monachium.

Spotkanie w Bochum było jednostronnym widowiskiem. Hannover dominował w każdym elemencie i pojedynek rozstrzygnął w pierwszej części. Do siatki trafiali Arnold Brugging, Mike Hanke i tuż przed przerwą Pinto. Schodzących do szatni gospodarzy żegnały gwizdy. W drugiej połowie miejscowi zaatakowali, ale nie odrobili strat. - Zagraliśmy katastrofalnie, a degradacja jest zasłużona- powiedział trener VfL-u, Dariusz Wosz. Gości wspierało aż 10 tysięcy kibiców. - Stworzyli kapitalną atmosferę, będąc naszym 12 zawodnikiem- mówił Hanke. - Jesteśmy bardzo szczęśliwy. Utrzymanie nam się należało.

W barażach o Bundesligę zagra 1. FC Nuernberg. Podopieczni Dietera Heckinga pokonali Kolonię 1:0, ale było to pyrrusowe zwycięstwo. Zespół z Norymbergi zachował 16. pozycję. - Liczyliśmy na więcej, ale nie załamujemy rąk. Wierzymy utrzymanie- powiedział Hecking. W poprzednim sezonie zespół z Frankonii również walczył w barażach, lecz jako zespół drugoligowy. Rywalizację zakończył sukcesem. W meczu z Kolonią złotą bramkę zdobył Andreas Ottl. W 88 minucie popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i pokonał Faryda Mondragona. Wśród gości 90 minut rozegrał Adam Matuszczyk.

Tytuł przypieczętował sobie Bayern Monachium. Podopieczni Louisa van Gaala wygrali na wyjeździe z Herthą Berlin 3:1. Bohaterem został po raz kolejny Arjen Robben. Holender trafiał dwukrotnie do siatki w ostatnim kwadransie. Sezon zakończył z szesnastoma bramkami na koncie. Po meczu Bawarczycy rozpoczęli fetę. Kuflem piwa oblany został van Gaal. Radości nie było końca. - Jestem niesamowicie szczęśliwy. Piwo ma dzisiaj wyjątkowy smak- stwierdził szkoleniowiec. Co ciekawe, mecz z trybun obserwował Jose Mourinho. Trener Interu Mediolan obserwował Bayern. Obie drużyny zmierzą się 22 maja w finale Ligi Mistrzów. - Sezon się jeszcze nie zakończył. Walczymy o kolejne trofea - mówił Mark van Bommel, kapitan Bawarczyków. W meczu wystąpił Łukasz Piszczek. Piłkarz Herthy przebywał na boisku 66 minut. W pierwszej części zmarnował doskonałą sytuację, przegrywając pojedynek z Hansem-Joergiem Buttem.

Trzecie miejsce i udział w Lidze Mistrzów zapewnił sobie Werder Brema. W sobotę zremisował z Hamburgerem SV 1:1. W europejskich pucharach zagra także Borussia Dortmund. W ostatniej kolejce przegrała w Freiburgu, ale zajęła korzystną piątą lokatę. Jakub Błaszczykowski zagrał 66 minut.

Hertha BSC - Bayern München 1:3 (0:1)