Serie A: Pewne zwycięstwo Interu

W meczu inaugurującym zmagania 35. kolejki Serie A Inter Mediolan nie dał większych szans Atalancie Bergamo i pewnie wygrał 3:1. Podobnie jak w starciu z FC Barceloną, także i tym razem Nerazzurri jako pierwsi stracili bramkę.

Goście znakomicie rozpoczęli spotkanie i już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Simone Tiribocchiego. Na odpowiedź podopiecznych Jose Mourinho przyszło nam czekać do 24., kiedy to do wyrównania doprowadził Diego Milito. Jeszcze przed przerwą prowadzenie aktualnym Mistrzom Włoch dał Mariga.

Po zmianie stron Inter zdołał ustalić wynik pojedynku na 3:1, a konkretnie uczynił to Christian Chivu. Tym samym gospodarze zdobyli arcyważne trzy punkty.

W tym momencie aktualni Mistrzowie Włoch są liderem i mają 73 oczka, ale jeśli Roma pokona Sampdorię, to ona będzie przewodzić stawce.

Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 3:1 (2:1)

0:1 - Tiribocchi 5'

1:1 - Milito 24'

2:1 - Mariga 35'

3:1 - Chivu 78'

Inter: Julio Cesar; Zanetti, Cordoba, Materazzi, Chivu; Mariga, Stankovic (69' Motta), Muntari; Sneijder (46' Cambiasso); Milito (80' Arnautovic), Eto'o.

Atalanta: Coppola; Capelli, Bianco, Manfredini, Peluso; Ferreira Pinto (56' Ceravolo), Guarente, Padoin, Valdes (56' Amoruso); Doni (70' Radovanovic), Tiribocchi.

Żółte kartki: Stankovic , Cordoba, Materazzi (Inter) oraz Bianco, Manfredini, Coppola (Atalanta).