The Championship: 81 minut Rasiaka

81 minut w barwach Southampton w 28. kolejce The Championship zagrał <B>Grzegorz Rasiak</b>. Polak dostał żółtą kartkę, a Święci zremisowali w wyjazdowym meczu z Plymouth Argyle 1:1. Natomiast w derby miasta Sheffield lepsi okazali się piłkarze The Owls wygrywając z Szablami 2:0.

W pierwszym meczu kolejki doszło do derbów miasta Sheffield. Faworytem wydawały się być Szable, które znajdują się wyżej w tabeli, ale ostatecznie to The Owls byli drużyną lepszą. Najpierw na listę strzelców wpisał się Akpo Sodje, a w końcówce drugi z napastników - Marcus Tudgay przypieczętował zwycięstwo Sheff Wed.

Grzegorz Rasiak wyszedł w podstawowym składzie Southampton - tak jak to miało miejsce w poprzedniej kolejce przeciwko Scunthorpe United. Święci mieli nadzieje na wygraną, ponieważ walczą z Plymouth o awans do barażów o Premiership. Plan wcielili w życie w 12. minucie, kiedy to partner z ataku Rasiaka - Bradley Wright-Phillips uzyskał prowadzenie dla Świętych. Jednak tuż po przerwie Rory Fallon z woleja umieścił futbolówkę w siatce i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Rasiak przebywał na boisku do 81. minuty, kiedy zmienił go Stern John. Kilka minut wcześniej za niesportowe zachowanie ujrzał żółtą kartkę. Cały mecz na ławce rezerwowych Świętych przesiedział Bartosz Białkowski, a kontuzje wciąż leczy Marek Saganowski.

Po raz kolejny nawet na ławce rezerwowych Blackpool zabrakło Bartosz Ślusarskiego. Beniaminek The Championship bez niego zremisował z Ipswich Town 1:1. Goście kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sito, ale mimo to zdobyli wyrównującą bramkę i wywieźli punkt ze stadionu Blackpool.

Niespodziewanie swój mecz zremisował i to na własnym stadionie lider ligi - West Bromwich Albion. The Baggies już po 33. minutach przegrywali z Cardiff City 0:2. Obie bramki strzelił Paul Parry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a The Baggies wyrównali dopiero na dwie minuty przed końcem, gdy samobójczego gola zdobył Roger Johnson. WBA nadal jest pierwsze w tabeli z dorobkiem 51 punktów.

Po ośmiu meczach bez zwycięstwa w lidze wreszcie Wolverhampton Wanderers wygrało. Wilki pokonały beniaminka ligi - Scunthorpe 2:0, a bramki zdobyły nowe nabytki tego klubu: David Edwards oraz Ebanks-Blake.

W ostatnim meczu kolejki Watford nie wykorzystał atutu własnego boiska i zaledwie zremisował z Charltonem Athletic 1:1. Szerszenie mogą być jednak złe na siebie, ponieważ prowadziły do 78. minuty z The Addicks, ale Darren Ambrose doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się remisem.