Grała Bundesliga / Schalke nie rezygnuje z walki o wicemistrzostwo

W niemieckiej Bundeslidze zostały do rozegrania jeszcze tylko trzy serie spotkań. Walka toczy się już jednak tylko o wicemistrzostwo i utrzymanie, gdyż mistrzem Niemiec po ostatniej kolejce został Bayern Monachium.

We wtorkowych spotkaniach 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pewne trzy oczka zainkasowało Schalke04, które pewnie pokonało VfL Bochum. Po tym sukcesie Niebiescy awansowali na drugą pozycję w lidze. W drużynie pokonanych pełne 90 minut rozegrał Tomasz Zdebel, natomiast Marcin Mięciel pojawił się na boisku w 82 minucie meczu.

W spotkaniu pomiędzy Borussią Dortmund, a abdykującym mistrzem kraju - drużyną VfB Stuttgart było mnóstwo emocji i bramek. Ostatecznie gospodarze wygrali ten mecz, a całe spotkanie w szeregach zwycięzców bez 30. sekund rozegrał Jakub Błaszczykowski.

W pozostałych dzisiejszych meczach, zamykająca ligową tabelę Hansa Rostock przegrała z Hannoverem 96 0:3 i raczej jest już pewna spadku do drugiej Bundesligi, natomiast inny beniaminek Karlsruhe zremisował na własnym stadionie z Energie Cottbus 1:1.

Dokończenie 32. kolejki niemieckiej Bundesligi w środę.