Primera Division: Ronaldo rozwiązał problem, gorąca noc na El Madrigal

Siedmiu minut potrzebował Real Madryt, aby pewnie pokonać Deportivo Xerez. Bohaterem został powracający Cristiano Ronaldo, który błyskawicznym dubletem ustalił wynik spotkania. Punkty straciła Valencia, jedynie remisując ze Sportingiem Gijon 1:1, natomiast Villarreal pokonał Athletic Bilbao 2:1. Piłkarze obu drużyn nie wytrzymali w końcówce i sędzia pokazał im aż trzy czerwone kartki. Dodatkowo na trybuny został wyrzucony trener gości.

Ponad godzinę męczyli się piłkarze Realu Madryt z pokonaniem na wyjeździe ostatniej drużyny w tabeli - Deportivo Xerez. Wicemistrzowie nie zachwycili swoją postawą, ale tym razem niezawodny okazał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk powrócił po karze dwóch spotkań za czerwoną kartkę i pokazał, że może poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Już w pierwszej połowie był jednym z najaktywniejszych i trafił nawet w poprzeczkę. W 64. minucie brał udział w bramce autorstwa Alvaro Arbeloy, dla którego był to premierowy gol w barwach Blancos. Po chwili już sam najdroższy gracz świata wpisał się dwukrotnie na listę strzelców, a za każdym razem asystował Kaka. Dla Ronaldo było to 10 i 11 trafienie w tym sezonie. Czyste konto zaliczył za to Iker Casillas, dla którego był to 500. oficjalny mecz w stołecznej drużynie. Real nie zagrał na miarę mistrza kraju, ale liczą się trzy punkty i pozostaje nadzieja ich kibiców, że w niedzielę swojego meczu nie wygra FC Barcelona.

Cztery punkty ze Sportingiem Gijon straciła w tym sezonie Valencia, do której mogą przybliżyć się pozostali kandydaci do ostatniego miejsca na podium. Świetnie zaczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Później lekko dominowali zawodnicy Che. Dobrze się jednak spisywał golkiper miejscowych, który miał również dużo szczęścia przy strzałach w poprzeczkę Carlosa Marcheny oraz byłego gracza Sportingu - Davida Villi. W końcu po rewelacyjnej asyście Evera Banegi wyrównał Juan Mata. Dla Sportingu były to pierwsze punkty od blisko miesiąca i drugi remis z Valencią w tym sezonie.

Gorąco do ostatnich minut było w Villarreal. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:1 z Athletic Bilbao, jednak najciekawsze sytuacje działy się w ostatnich minutach. Baskowie stanęli przed szansą wywalczenia remisu, ale Andoni Iraola po strzale z rzutu karnego został skutecznie zatrzymany przez Diego Lopeza. Chwilę później na boisku nie było już trzech graczy - Diego Gobin (Villarreal) oraz Javier Martinez i Pablo Orbaiz zostali wyrzuceni przez sędziego. Dodatkowo na trybuny został odesłany również szkoleniowiec przyjezdnych - Joaquin Caparros.

Sporting Gijon - Valencia 1:1 (1:0)

1:0 - Diego Castro 5'

1:1 - Mata 76'

Deportivo Xerez - Real Madryt 0:3 (0:0)

0:1 - Arbeloa 64'

0:2 - Ronaldo 69'

0:3 - Ronaldo 71'

Villarreal - Athletic Bilbao 2:1 (2:1)