Wieczysta Kraków rozgromiła kolejnego rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Nie zatrzymuje się Wieczysta Kraków w drodze do 2. ligi. W sobotę drużyna Sławomira Peszko rozgromiła u siebie Wisłokę Dębica 5:1.

Wieczysta coraz bliżej awansu do 2. ligi. Lider grupy IV III ligi podejmował plasującą się w dole tabeli Wisłokę Dębica.

Krakowianie szybko ustawili sobie mecz. Już w 5. minucie po dograniu z prawej strony Dawid Kiedrowicz uderzył z ok. 12 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Wisłoka wyrównała po dwóch kwadransach. Po dośrodkowaniu Konrad Kasolik odbił piłkę sprzed nóg nadbiegającego rywala, ale osiem metrów przed bramką dopadł piłki Damian Ładucha i uderzył w okienko.

Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli. Dwie minuty później Karol Danielak na przedpolu uprzedził obrońcę i bramkarza.

Na kolejne gole czekać trzeba było do przerwy. W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył i krakowianie mogli grać z większym spokojem. Z kolei w 74. minucie po kolejnym dograniu z kornera strzałem głową trafił Konrad Kasolik. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w 85. minucie rzut karny zmarnował Manuel Torres. Kilkadziesiąt sekund później w końcu padła piąta bramka, kiedy sytuację sam na sam zdobył Michał Fidziukiewicz.

Drużyna Sławomira Peszki na na sześć kolejek przed końcem rozgrywek nad Siarką Tarnobrzeg ma trzynaście punktów przewagi. Wicelider w 28. kolejce swoje spotkanie dopiero rozegra.

Wieczysta Kraków - Wisłoka Dębica 5:1 (2:1) 1:0 - Dawid Kiedrowicz 5' 1:1 - Damian Ładucha 35' 2:1 - Karol Danielak 37' 3:1 - Denys Faworow 56' 4:1 - Konrad Kasolik 74' 5:1 - Michał Fidziukiewicz 85'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Wieczysta Kraków do końca sezonu wygra wszystkie mecze?