Seria rzutów karnych. Kosmos, co zrobił Polak

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski sprawił, że Panathinaikos zagra o Puchar Grecji. Polski bramkarz fantastycznie spisał się w serii rzutów karnych przeciwko PAOK-owi Saloniki, którego barw broni Tomasz Kędziora.

Pierwsza część dwumeczu półfinałowego zakończyła się zwycięstwem Panathinaikosu Ateny 1:0. Tomasz Kędziora i spółka mieli podwójnie trudne zadanie, bowiem środowy rewanż został rozegrany na terenie rywali.

Dopiero w 72. minucie rywalizacji strzelanie w Atenach rozpoczął Andrija Zivković. Serb odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i silnym uderzeniem sprawił, że Bartłomiej Drągowski skapitulował po raz pierwszy.

Później sędzia musiał zarządzić dogrywkę, w której z dobrej strony pokazał się Kędziora. Defensor reprezentacji Polski najwyżej wyskoczył do piłki po rzucie rożnym, a następnie pokonał rodaka strzałem głową.

Walka o awans trwała do samego końca. W dziewiątej minucie doliczonego czasu dogrywki Dimitrios Limnios zdobył bramkę na 1:2, doprowadzając do serii "jedenastek".

W rzutach karnych Kędziora ponownie znalazł sposób na Drągowskiego. Kiedy wydawało się, że awansuje PAOK, golkiper kapitalnie obronił próbę Kirila Despodova. Później zatrzymał jeszcze Magomeda Ozdoeva i Jonny'ego.

Mbwana Samatta w decydującym momencie fatalnie skiksował, strzelając nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Drągowskiego. W dramatycznych okolicznościach Panathinaikos awansował do finału Pucharu Grecji.

Panathinaikos Ateny - PAOK Saloniki 1:2 k. 6:5 (0:0, 0:1, 0:1) 0:1 - Andrija Zivković 72' 0:2 - Tomasz Kędziora 105' 1:2 - Dimitrios Limnios 120+9'

Rzuty karne: 0:0 - Andraz Sporar (obroniony) 0:1 - Konstantinos Koulierakis 1:1 - Alexander Jeremejeff 1:2 - Thomas Murg 2:2 - Anastasios Bakaseteas 2:3 - Tomasz Kędziora 3:3 - Giannis Kotsiras 3:4 - Soualiho Meite 4:4 - Filip Mladenović 4:4 - Kiril Despodov (obroniony) 4:4 - Dimitrios Limnios (obroniony) 4:4 - Magomed Ozdoev (obroniony) 5:4 - Daniel Mancini 5:5 - Marcos Antonio 5:5 - Willian Arao (poprzeczka) 5:5 - Jonny (obroniony) 6:5 - Bart Scheneveld 6:5 - Mbwana Samatta (nad poprzeczką)

Pierwszy mecz: 1:0

Czytaj więcej: Kuriozalna kontuzja zawodnika Legii. Wyznał, dlaczego nie zagrał z Molde Mason Greenwood jednak wróci do Manchesteru? Nowy właściciel zabrał głos

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy drużyna Drągowskiego wygra Puchar Grecji?