PSG ograło Lens na zaciągniętym ręcznym. Frankowski się nie popisał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: Bradley Barcola i Kylian Mbappe strzelili po golu w meczu z Lens

Zespół Paris Saint-Germain wygrał na wyjeździe z RC Lens 2:0 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli Ligue 1. Antybohaterem gospodarzy okazał Przemysław Frankowski, który na samym początku nie wykorzystał rzutu karnego.

Mógł zostać bohaterem Przemysław Frankowski. Miał idealną okazję po bezmyślnym faulu Danilo we własnym polu karnym, ale "jedenastkę" wykonał po prostu fatalnie. Strzelił lekko, w sam środek bramki. Gianluigi Donnarumma stał nieruchomo, wyczuł reprezentanta Polski (----> WIĘCEJ). To pierwszy niewykorzystany rzut karny w karierze przez 28-latka.

RC Lens mogło wyjść na prowadzenie, a później wszystko w ich grze się posypało. Najpierw, gdy Bradley Barcola dał PSG prowadzenie po podaniu Kyliana Mbappe, a następnie tuż przed przerwą, kiedy Jonathan Gradit został wyrzucony z boiska z czerwoną kartką. Obrońca Lens faulował Barcolę tuż przed polem karnym. Początkowo była tylko żółta kartka, lecz po obejrzeniu powtórek sędzia Jerome Brisard zmienił decyzję.

I po przerwie oglądaliśmy już dominację paryżan, choć brakowało konkretów i chyba chęci, żeby ruszyć odważniej po kolejne gola. Nie można było powiedzieć, że goście mają sytuację pod kontrolą i nic im nie grozi. Wręcz przeciwnie, przy odrobinie precyzji, może szczęścia Lens spokojnie mogło pokusić się o niespodziewanego gola wyrównującego. A tak w samej końcówce nadziali się na kontrę i Mbappe do asysty dołożył bramkę.

PSG utrzymywało się dłużej przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. A kiedy już udało się wyjść z akcją w przewadze liczebnej, to sytuacje były koncertowo marnowane. Tu prym wiódł Fabian Ruiz, który pojawił się na boisku w drugiej połowie i dał prawdopodobnie jedną z najgorszych zmian w historii piłki nożnej. Mbappe oddawał strzały z nieprzygotowanych pozycji.

W końcu jednak się nie pomylił. Dostał dobre podanie od Ousmane Dembele i w 89. minucie ustalił wynik, trafiając idealnie z ostrego kąta.

Dzięki temu paryżanie mają bardzo komfortową sytuację w Ligue 1. Ich przewaga w tabeli nad drugą Niceą urosła do ośmiu punktów.

Frankowski może mówić o pewnym poczuciu niesprawiedliwości, bo paradoksalnie rozgrywał niezłe spotkanie. Dwa razy dał się łatwo minąć przeciwnikowi, ale w pozostałych pojedynkach był pewny. Na końcową ocenę mocno wpływa jednak niewykorzystany rzut karny.

RC Lens - Paris Saint-Germain 0:2 (0:1)

0:1 Bradley Barcola 30' 0:2 Kylian Mbappe 89'

Lens: Brice Samba - Jonathan Gradit, Kevin Danso, Facundo Medina - Przemysław Frankowski, Neil El Aynaoui (86' Ayanda Sishuba), Andy Diouf (74' Angelo Fulgini), Faitout Maouassa (46' Jhoanner Chavez) - Florian Sotoca, Elye Wahi (75' Wesley Said), David Pereira da Costa (74' Adrien Thomasson).

PSG: Gianluigi Donnarumma - Carlos Soler (62' Fabian Ruiz), Marquinhos, Danilo, Lucas Hernandez - Warren Zaire-Emery, Manuel Ugarte, Vitinha - Ousmane Dembele, Kylian Mbappe, Bradley Barcola.

Żółta kartka: Soler (PSG). Czerwona kartka: Gradit 45+3' (Lens, za faul taktyczny).

Sędzia: Jerome Brisard.

*

Lille OSC - FC Lorient 3:0 (1:0) 1:0 Jonathan David 37' 2:0 Remy Cabella 90' 3:0 Edon Zhegrova 90+3'

Stade Brestois 29 - Montpellier HSC 2:0 (0:0) 1:0 Hugo Magnetti 48' 2:0 Jeremy Le Douaron 90+2'

FC Metz - Toulouse FC 0:1 (0:1) 0:1 Vincent Sierro (k.) 11'

FC Nantes - Clermont Foot 63 1:2 (0:1) 0:1 Shamar Nicholson 29' 1:1 Florent Mollet 47' 1:2 Jim Allevinah 89'

Le Havre AC - Olympique Lyon 3:1 (1:0)

1:0 Gautier Lloris 18' 2:0 Emmanuel Sabbi 50' 2:1 Alexandre Lacazette 54' 3:1 Christopher Operi 62'