Copa del Rey: Real poległ z 3-ligowcem, Barca, Atletico i Sevilla gromią

Zaledwie jedną bramkę 3-ligowcowi przez 180 minut zdołali strzelić galaktyczni z Realu Madryt. Jako, że w pierwszym meczu polegli 0:4 już na swojej premierowej rundzie okazali się gorsi od Alcorcon. Inni faworyci nie zawiedli - Atletico, Sevilla oraz FC Barcelona zmusiły golkiperów rywali do częstego wyjmowania piłki z siatki. W kolejnej rundzie jest również Valencia, która jednak miała sporo problemów z rozprawieniem się z Alcoyano.

Już 16 lat czekają kibice najbardziej utytułowanego zespołu w Hiszpanii na sięgnięcie po krajowy puchar. Real Madryt ponownie zawiódł w rozgrywkach Pucharu Króla i nie sprostał 3-ligowemu Alcorcon. Co prawda na Santiago Bernabeu po słabej grze wygrali 1:0, ale sporej zaliczki z pierwszego meczu nie potrafili odrobić. Ponownie w bramce stanął Jerzy Dudek, dla którego najprawdopodobniej jest to ostatni mecz w tym sezonie. Niepowtarzalną pozycję w składzie ma bowiem Iker Casillas, grający w każdym meczu o stawkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Primera Division.

Blisko sensacji było również w Walencji. Co prawda już po kwadransie Nietoperze prowadzili 2:0 i wydawało się, że sprawią kibicom pokaźny pokaz strzelecki. Zamiast bramek dla miejscowych były jednak nerwy. Jeszcze przed przerwą Alcoyano zdobyło kontaktowego gola, a Alexis wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Gościom pozostały tylko 2 bramki, aby awansować dalej, lecz w drugiej części gry tylko raz potrafili pokonać bramkarza i z twarzą odpadli z kolejnej rundy pucharu.

Problemów z rozprawieniem się z rywalem nie mieli pozostali faworyci. Atletico Madryt rozgromiło Marbellę 6:0. Bohaterem meczu został Maxi Rodriguez, który za sprawą nieobecności Sergio Aguero oraz Diego Forlana przejął na swoje barki obowiązek strzelania bramek. Prawoskrzydłowy aż 4-krotnie pokonywał golkipera rywali.

Z kolei Andaluzyjczycy i Katalończycy trafiali o jednego gola mniej, ale strzelanie rozpoczęli dopiero w drugiej połowie gry. Sevilla nawet przez moment przegrywała, ale w ciągu 14. minut zdecydowanie wybili awans z głów graczom Atletico Ciudad. W tym okresie bramkarz przyjezdnych 4-krotnie wyjmował piłkę z siatki.

Barcelona swoje spotkanie rozpoczęła z trójką młodych napastników - Pedro Rodriguezem, Bojanem Krkićem oraz Jeffrenem, którzy po przerwie rozbili Cultural Leonesę. Swoje trafienia dołożyli także rezerwowi, którzy w spotkania o wyższą stawkę pojawiają się publiczności od pierwszego gwizdka - Lionel Messi oraz Xavi Hernandez

We wtorek tylko jedno widowisko zakończyło się po rzutach karnych. W spotkaniu Sportingu Gijon z Recreativo Huelva to 2-ligowcy lepiej wykonywali jedenastki i awansowali do 1/8. Do kolejnej fazy przeszła również Malaga, która w lidze przegrywa praktycznie każdy mecz. Andaluzyjczycy zostawili w pokonanym polu Saragossę, choć w dwumeczu padły dwa remisy. Ponadto Celta Vigo jako trzeci zespół z niższej klasy rozgrywkowej zagra kolejne spotkania o Copa del Rey, dzięki wygranej nad Tenerife.

Atletico Madryt - Marbella 6:0 (4:0)

1:0 - Jurado 12'

2:0 - Sinama-Pongolle 17'

3:0 - Maxi Rodriguez 22'

4:0 - Maxi Rodriguez 31'

5:0 - Maxi Rodriguez 48'

6:0 - Maxi Rodriguez 64'

Pierwszy mecz: 2:0