Lewandowski był metr od bramki. Zobacz, co zrobił [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / FC Barcelona / Na zdjęciu: Robert Lewandowski nie wykorzystał szansy na zdobycie gola

Robert Lewandowski ma za sobą kolejny mecz w La Lidze, w którym nie zdołał zdobyć bramki. Szczególnie w jednej sytuacji polski napastnik mógł zachować się lepiej.

W ramach 18. kolejki La Ligi FC Barcelona pokonała u siebie ostatnią w ligowej tabeli Almerię 3:2 i uniknęła następnej wpadki. Robert Lewandowski zanotował asystę przy rozstrzygającym trafieniu Sergiego Roberto w 83. minucie.

Wcześniej "Lewy" sam mógł się wpisać na listę strzelców. W 78. minucie otrzymał dobre podanie w polu karnym. Polak ubiegł obrońcę i oddał strzał głową.

Piłka jednak nie wpadła do siatki. Nie zareagował w porę także Ilkay Gundogan, który znalazł się tuż przed bramkarzem, ale nie zdołał wbić futbolówki do bramki (zobacz wideo poniżej od 2 minuty i 10 sekundy).

Lewandowski miał w środowym meczu również inne sytuacje. W 37. minucie fatalny błąd popełniła obrona Almerii, ale świetnie interweniował Luis Maximiano. Podobnie było w drugiej części spotkał, gdy portugalski bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

Ostatecznie 35-letni Polak nie znalazł tego dnia drogi do bramki rywali. Lewandowski ciągle ma w dorobku osiem strzelonych bramek w obecnych rozgrywkach La Ligi.

Tymczasem Barcelona zajmuje w tabeli trzecie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Do prowadzącej Girony traci sześć "oczek", zaś do Realu Madryt cztery. Oba zespoły rozegrają jeszcze w czwartek swoje mecze w ramach 18. kolejki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Robert Lewandowski strzeli co najmniej 20 bramek w tym sezonie La Ligi?