Przegrali prestiżowe derby i się zaczęło. Pięciu piłkarzy odsuniętych od zespołu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Sebastian Szymański podczas derbów Besiktas - Fenerbahce

W sobotę Besiktas przegrał derby z Fenerbahce 1:3 przy sporym udziale Sebastiana Szymańskiego (gol i asysta). Klub podjął decyzję, że pięciu zawodników zostało odsuniętych od drużyny ze względu na słabą postawę.

Kibice w Turcji oszaleli na punkcie piłki nożnej. Dla nich każdy mecz to prawdziwe święto, a derby z jednym z największych rywali to coś bardzo wyjątkowego.

Oczywiście przegrana z Fenerbahce była bardzo prawdopodobna, bo jednak ekipa Sebastiana Szymańskiego wraz z Galatasaray wyraźnie odskoczyły od reszty stawki (mają po jedenaście punktów przewagi nad trzecim Kayserisporem). Niemniej po porażce podjęte zostały radykalne kroki.

Besiktas poinformował, że po sobotnich derbach Stambułu z pierwszego zespołu usunięci zostali Eric Bailly, Vincent Aboubakar, Jean Onana, Valentin Rosier i Rachid Ghezzal.

Co ciekawe, w meczu z Fenerbahce zagrała tylko część z inch. Bailly wystąpił przez 90 minut, Aboubakar i Ghezzal weszli z ławki, Onana nie dostał ani minuty, a Rosier znalazł się poza kadrą.

Jako powód odsunięcia podano słabe wyniki sportowe i nieporozumienia w zespole. Jednocześnie trwają prace nad nową strukturą kadrową.

Besiktas po piętnastu kolejkach jest dopiero na piątym miejscu w tabeli Super Lig z dorobkiem 26 punktów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty