Dublet w doliczonym czasie. Doświadczony napastnik bohaterem Cagliari (WIDEO)

Cagliari Calcio jest beniaminkiem Serie A i od samego początku swojego pobytu w elicie walczy o utrzymanie. W niedzielę odniosło pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach w iście heroicznym stylu.

W poprzednich miesiącach Cagliari Calcio napisało ładną kartę w swojej historii. Do klubu po latach wrócił Claudio Ranieri i to właśnie on doprowadził drużynę do powrotu do włoskiej elity, w której teraz prowadzi swoich zawodników.

Nie jest to łatwe zadanie, bo w Serie A jest zwyczajnie wiele lepszych zespołów, ale tym razem zespół, w którym występuje Mateusz Wieteska wygrał. Nie było to jednak zwykłe zwycięstwo, bo Cagliari w pewnym momencie meczu z Frosinone Calcio przegrywało już 0:3.

Jednak w ostatnich 23 minutach ekipa z Sardynii dała prawdziwe show. Do 90. minuty zdobyła dwie bramki, a doliczony czas był już istnym szaleństwem. Najpierw w 93. Leonardo Pavoletti strzelił na 3:3 i w tym momencie wydawało się, że wszyscy związani z klubem byli ukontentowani takim rezultatem.

To oczywiście było związane z okolicznościami, ale potem drużyna niesiona dopingiem postawiła jeszcze jeden krok. W jednej z ostatnich akcji piłka trafiła pod nogi Pavolettiego, a ten umieścił ją w siatce. Włoski napastnik stał się tym samym bohaterem tej rywalizacji.

Niesamowite okoliczności przyniosły pierwsze zwycięstwo Cagliari w tym sezonie Serie A. To, jak wyglądał ten mecz może dać im pozytywnego kopa do walki w kolejnych starciach, które będą kluczowe w batalii o utrzymanie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty