The Championship: Gol Bartosza Ślusarskiego

Wreszcie bramkę w barwach Sheffield Wednesday zdobył <B>Bartosz Ślusarski</b>. Polak pomógł swojej drużynie w zwycięstwie w 45. kolejce The Championship nad Leicester City (3:1) i Sheff Wed ma bardzo duże szanse na utrzymanie. Ślusarski zagrał całe 90 minut.

Sheffield Wednesday grało mecz o życie z Leicester City i oba zespoły desperacko walczą o utrzymanie. Ślusarski po raz drugi z rzędu dostał szansę gry od początku, ale od dziewiątej minuty goście przegrali, bo gola zdobył Iain Hume. Jeszcze w pierwszej połowie Sheff Wed mogło wyrównać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Deon Burton. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki Lisów trafił jednak Bartosz Ślusarski, a po przerwie goście zdobyli dwa kolejne gole i wygrali 3:1. Jednak wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał po stronie Leicester Iain Hume i może pluć sobie w brodę. The Owls uciekli ze strefy spadkowej, do której wpadł teraz zespół Marka Saganowskiego Southampton. Święci swój mecz rozegrają w poniedziałek z West Bromwich Albion.

Na pozycję lidera awansowało Stoke City ogrywając na Later Road ostatnią drużynę ligi Colchester United 1:0. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry, gdy do siatki trafił Richard Cressewell. Stoke jest już o krok od bezpośredniego awansu, ale nie odpuszcza trzecie Hull City. Tygrysy pokonały po bardzo zaciętym meczu Crystal Palace 2:1 i mają dwa punkty straty do drugiego WBA oraz trzy do Stoke. Czwarte Bristol City straciło już szansę na bezpośredni awans po porażce z Sheffield United 1:2 na Bramall Lane.