Kamery wszystko nagrały. Pokazał, co zrobił Lewandowskiemu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski w rozmowie z sędzią
Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski w rozmowie z sędzią

Robert Lewandowski nie ma łatwego wejścia w nowy sezon La Liga. I to nawet nie o to chodzi, że nie zdobył jeszcze gola, ale o to, co robią z nim obrońcy rywali.

Dwa mecze nowego sezonu La Liga i Robert Lewandowski dwa razy bez gola. Polak, który w poprzednich rozgrywkach cieszył się z korony króla strzelców, nie ma jednak łatwego życia.

Najpierw sponiewierali go piłkarze Getafe CF, a tym razem w środkach nie przebierali przedstawiciele Cadiz CF, co najlepiej widać na załączonym obrazku (zobaczysz je na końcu materiału).

FC Barcelona długo męczyła się w niedzielny wieczór. Wynik z Cadiz otwarła dopiero w 82. minucie, kiedy to trafił Pedri.

Chwilę wcześniej jednak arbiter spotkania Alejandro Muniz Ruiz najpewniej powinien odgwizdać rzut karny dla Blaugrany. Powód? Obrońca gości, który w ogóle nie był zainteresowany piłką (był do niej odwrócony plecami) w zapaśniczym stylu zatrzymał "Lewego".

"Co to ma wspólnego z futbolem?" - zastanawiał się Łukasz Rogowski z Interii, który zamieścił wymowne zdjęcie w mediach społecznościowych. W jego opinii nie ma wątpliwości, że to "jedenastka" dla Katalończyków.

Barcelona finalnie wygrała spotkanie 2:0, a w 94. minucie wynik ustalił Ferran Torres po asyście Lewandowskiego.

Polak nie zdobył bramki w żadnym z dwóch pierwszych meczach sezonu i to jego najgorsze wejście w rozgrywki od 11 lat. Przed rokiem, w debiucie w La Lidze z Rayo Vallecano, również nie trafił, ale w kolejnym występie zaliczył dublet przeciwko Realowi Sociedad San Sebastian.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Robert Lewandowski będzie w stanie powalczyć o koronę króla strzleców?