Pierwszy mecz już za Michniewiczem. Początek egzotycznej przygody

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
YouTube / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz zasiadł po raz pierwszy na ławce trenerskiej Abha Club. Jego podopieczni zremisowali z Al Kuweit 1:1.

Przygotowania do nowego sezonu idą pełną parą. Latem Czesław Michniewicz został zatrudniony w Abha Club i tym sposobem stał się najlepiej zarabiającym trenerem z Polski w historii. Przez ponad pół roku szkoleniowiec pozostawał bez pracodawcy.

Po kilkumiesięcznej przerwie 53-latek wrócił na ławkę trenerską. Były selekcjoner reprezentacji Polski mógł z bliska przyjrzeć się nowym podopiecznym w sobotnim meczu kontrolnym z Al-Kuweit.

Do przerwy żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie. Tuż po zmianie stron Bilel Ifa dał jednak jednobramkową przewagę drużynie z Kuwejtu. Z kolei Saudyjczycy doprowadzili do wyrównania w 65. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Saad Bakir.

W ostatnich 25 minutach rezultat nie uległ zmianie. Abha Club musiał zadowolić się remisem 1:1 z Al Kuweit.

Michniewicz może mieć więc mieszane odczucia po zremisowanym spotkaniu z mistrzem Kuwejtu. Doświadczony trener ma ręce pełne roboty podczas okresu przygotowawczego i będzie musiał jeszcze trochę poczekać na oficjalny debiut w nowym klubie.

Abha Club - Al Kuweit 1:1 (0:0) 0:1 - Bilel Ifa 54' 1:1 - Saad Bakir 65'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Michniewicz odniesie sukces w Arabii Saudyjskiej?