Sparingowe zwycięstwo Legii z Lechią. Debiuty trzech piłkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Carlitos
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Carlitos

W pierwszym sparingu przed sezonem 2023/24 Legia Warszawa pokonała pierwszoligową Lechię Gdańsk 3:1. W stołecznym zespole zadebiutowali Marc Gual, Patryk Kun i Radovan Pankov.

Jedni przygotowują się do kolejnego sezonu w PKO Ekstraklasa, drudzy w Fortuna I lidze. Lechia Gdańsk przyjechała w sobotę do Legia Training Center na sparing z Legią Warszawa. Było to pierwsze spotkanie kontrolne obu drużyn przed wyjazdem na zgrupowanie.

Legia w poniedziałek rusza na obóz do Austrii, Lechia natomiast ma w planach wyjazd do Gniewina, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

W sobotnim sparingu legioniści odnieśli bardzo pewne zwycięstwo, choć nie zagrali w podstawowym składzie. W pierwszej drużynie Legii zadebiutował m.in. pozyskany z Rakowa Częstochowa Patryk Kun. Gdańszczanie początkowo dobrze się bronili, ale w końcu pękli i gola strzelił Carlitos. Po opływie kilku minut faulowany w polu karnym był Makana Baku, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Josue. Przewaga wicemistrzów Polski była gigantyczna i przy odrobinie precyzji już do przerwy ich prowadzenie mogło być zdecydowanie bardziej okazałe.

Po przerwie trener Kosta Runjaić wymienił niemal całą jedenastkę. Debiuty mają już też za sobą Marc Gual (w ostatnich minutach nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem) oraz Radovan Pankov. Między słupkami stanął wracający z wypożyczenia do Radomiaka Radom Gabriel Kobylak. Nie miał zbyt wiele do roboty, ale pod koniec nie popisał się w jednej sytuacji, popełnił duży błąd, co wykorzystał Kacper Sezonienko.

Niemniej, w skali całego meczu przewaga Legii nie malała. Wręcz przeciwnie. Prowadzenie legionistów podwyższył Ramil Mustafajew. Strzelił do pustej bramki, kończąc świetną akcję zespołu. Ma o czym myśleć debiutujący na ławce Lechii trener Szymon Grabowski.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:1 (2:0)

1:0 Carlitos 22' 2:0 Josue (k.) 28' 3:0 Ramil Mustafajew 68' 3:1 Kacper Sezonienko 84'

Legia: Dominik Hładun (46' Gabriel Kobylak) - Maik Nawrocki (46' Radovan Pankov), Ihor Charatin (46' Rafał Augustyniak), Yuri Ribeiro (46' Artur Jędrzejczyk) - Makana Baku (46' Paweł Wszołek), Jurgen Celhaka (12' Filip Rejczyk, 29' Jakub Kisiel, 46' Filip Rejczyk), Josue (46' Patryl Sokołowski), Carlitos (46' Robert Pich, 77' Ramil Mustafajew), Maciej Rosołek (46' Marc Gual), Patryk Kun (46' Ramil Mustafajew, 68' Jakub Jędrasik) - Blaz Kramer (46' Tomas Pekhart).

Lechia: Antoni Mikułko - Jakub Bartkowski, Michał Nalepa, Bartosz Brylowski (80' Bartosz Brzęk), Miłosz Kałahur (85' Oliwer Jakuć) - Bassekou Diabate, Jarosław Kubicki, Joeri de Kamps (68' Adam Kardaś), Tomasz Neugebauer (75' Mateusz Rzeźnik), Dominik Piła (46' Ilkay Durmus) - Łukasz Zjawiński (46' Kacper Sezonienko).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lechia Gdańsk awansuje do PKO Ekstraklasy w kolejnym sezonie?