Ależ to wyczuł! 33-latek bohaterem Hiszpanii (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: uderzenie Joselu
Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: uderzenie Joselu

Po 11. minutach Hiszpania remisowała z Włochami 1:1. Na trzeciego gola przyszło nam czekać do samej końcówki meczu. Wówczas Joselu wykazał się znakomitym instynktem, dzięki czemu został bohaterem La Furia Roja.

Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Narodów UEFA dywizji A w 2021 roku. Wówczas Hiszpania pokonała Włochy 2:1 i awansowała do finału, którym zakończył się takim samym rezultatem, ale na korzyść Francji.

Dwa lata później oba zespoły ponownie zmierzyły się ze sobą na tym samym etapie LN. Tym razem jednak to La Furia Roja była gospodarzem tego pojedynku. I to właśnie miejscowi znakomicie rozpoczęli ten pojedynek.

Już w 3. minucie wynik meczu otworzył Yeremy Pino. 20-letni napastnik wielki błąd Leonardo Bonucciego, którego naciskali rywale do tego stopnia, że stracił piłkę. Przejął ją snajper Villarrealu i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Osiem minut później Robin Le Normand zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. W konsekwencji za to zachowanie Włosi otrzymali rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Ciro Immobile.

Na rozstrzygającego gola w tym meczu przyszło nam czekać do 88. minuty. Wówczas Rodri oddał strzał zza pola karnego. Piłka po odbiciu od jednego z obrońców wpadła pod nogi Joselu. 33-latek znalazł się w odpowiednim miejscu, będąc blisko bramkarza i wykorzystał fakt, że nie był na pozycji spalonej.

Tym samym Hiszpania ponownie pokonała Włochy 2:1 w półfinale LN. W tytuł La Furia Roja powalczy z Chorwacją, która w środę wyeliminowała po dogrywce Holandię (4:2).

Zobacz bramkę na 1:0 dla Hiszpanii: