Srebro dla Lazio. Gorzkie zakończenie sezonu dla Krzysztofa Piątka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Claudio Giovannini / Luca Pellegrini z Lazio w meczu z EmpolI FC
PAP/EPA / Claudio Giovannini / Luca Pellegrini z Lazio w meczu z EmpolI FC

Klub z Rzymu obronił drugie miejsce w tabeli Serie A i zdobył srebrne medale mistrzostw Włoch. To efekt zwycięstwa 2:0 z Empoli. Na zakończenie sezonu nie popisała się Salernitana z Krzysztofem Piątkiem w składzie.

Lazio znalazło się pod presją w ostatnim meczu sezonu, ponieważ w walce o wicemistrzostwo Włoch musiało odpowiedzieć na wcześniejsze zwycięstwo 1:0 Interu z Torino. Przeciwnikiem rzymian było Empoli, która gra nierówno. W poprzednim meczu na Stadio Carlo Castellani zwyciężyli z Juventusem i w ostatecznym rozrachunku przeszkodzili Bianconerim w awansie do Ligi Mistrzów. Tym samym Lazio musiało mieć się na baczności.

Rzymianie zapewnili sobie zwycięstwo 2:0 w drugiej połowie meczu. W zdobyciu pierwszego gola mocno pomogła wizyta defensora w polu karnym Empoli. Alessio Romagnoli strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luisa Alberto. Już w doliczonym czasie Hiszpan dorzucił bramkę do asysty technicznym strzałem zza linii pola karnego po podaniu Ciro Immobile. Sebastian Walukiewicz rozegrał pełny mecz po stronie Lazio.

Salernitana podsumowała udaną rundę wiosenną pod wodzą Paulo Sousy meczem na wyjeździe z Cremonese. Gospodarze zostali już wcześniej zdegradowani z włoskiej elity, a zespół Krzysztofa Piątka ambitnie wywalczył utrzymanie. W sobotę Polak rozegrał pełne spotkanie, ale gola nie strzelił, tak samo jak inni gracze z Salerno.

Cremonese okazało się lepsze 2:0 w swoim meczu na pożegnanie z Serie A. Drużyna z Lombardii prowadziła od 26. minuty, kiedy to Cristian Buonaiuto pokonał strzałem z rzutu karnego Guillermo Ochoę. Salernitana próbowała gonić gospodarzy, ale bez powodzenia, a w 88. minucie otrzymała drugi cios od Franck Tsadjouta.

38. kolejka Serie A:

Empoli FC - Lazio 0:2 (0:0) 0:1 - Alessio Romagnoli 48' 0:2 - Luis Alberto 90'

US Cremonese - US Salernitana 1919 2:0 (1:0) 1:0 - Cristian Buonaiuto (k.) 26' 2:0 - Franck Tsadjout 88'

Czytaj także: Zinedine Zidane z priorytetem na przyszłość. Ten klub chce prowadzić Francuz Czytaj także: Paulo Sousa radzi sobie we Włoszech. Zapracował na nowy kontrakt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lazio awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?