Serie A: Podział punktów w Turynie, Inter rozgromił Genoę

Sobotnie mecze włoskiej Serie A zapowiadały się arcyciekawie. Znakomitą partię rozegrał Inter Mediolan, który rozgromił na wyjeździe 5:0 CFC Genoę. Znów zawiódł Juventus Turyn. Stara Dama tym razem tylko zremisowała na Stadio Olimpico di Torino z ACF Fiorentiną.

Juventus Turyn - ACF Fiorentina 1:1 (1:1)

0:1 - Vargas 5'

1:1 - Amauri 19'

Juventus Turyn zawiódł. Stara Dama nieoczekiwanie tylko zremisowała z ACF Fiorentiną, a mogła także przegrać ten mecz. Po ośmiu kolejkach oba kluby mają na swoim koncie po piętnaście punktów.

Po pierwszej, mało spektakularnej, ale za to emocjonującej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Popularne Fiołki bardzo szybko, bo już w 5. minucie objęły prowadzenie, kiedy to po znakomitej akcji na listę strzelców wpisał się Vargas. Do wyrównania w 19. doprowadził Amauri, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie.

W 32. Fioletowi powinni wyjść na prowadzenie, po samobójczym trafieniu jednego z graczy Juve, ale sędzia dopatrzył się faulu w ataku Dario Dainelliego.

Po zmianie stron chociaż obie drużyny próbowały, to więcej bramek już nie padło i tym samym kluby musiały zadowolić się wynikiem 1:1.

Przypomnijmy, że we wtorek w Champions League Bianconeri zagrają z Maccabi Hajfa, a Fioletowi z VSC Debreczynem.

Juventus: Buffon, Grygera, Cannavaro, Chiellini, Grosso - Poulsen, Melo, Sissoko (69' Camoranesi), Diego (83' Trezeguet), Amauri, Iaquinta (80' De Ceglie).

Fiorentina: Frey, Comotto, Gamberini, Daineli, Gobbi, Montolivo, Zanetti, Marchionni, Jovetic (69' Mutu), Vargas (71' Pasqual), Gilardino.

Żółte kartki: Sissoko, Grygera (Juventus) oraz Jovetic, Gobbi (Fiorentina).

0:5 - Maicon 71'

Popis gry dał Inter i w tym momencie jest samodzielnym liderem Serie A. Nerazzurri mają na swoim koncie dziewiętnaście punktów, natomiast Genoa, która została rozbita 0:5 trzynaście.

Od początku dominowali piłkarze prowadzeni przez Jose Mourinho i już w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Esteban Cambiasso. Znakomita postawa gości w pierwszej odsłonie zaowocowała jeszcze trafieniami Mario Balotelliego i Dejana Stankovicia> Dla Rossoblu co prawda po podaniu Rafaele Palladino gola zdobył Milanetto, ale sędzia słusznie go nie uznał.

Druga część gry to nieporadność zawodników Giampiero Gasperiniego i nadal świetna postawa Interu. Ostatecznie aktualni Mistrzowie Włoch wygrali 5:0, a na listę strzelców wpisali się jeszcze: Patrick Vieira oraz Maicon.

W najbliższą środę Nerazzurri zmierzą się w Lidze Mistrzów z Dynamem Kijów, a Genoa w Lidze Europejskiej UEFA z OSC Lille.

Genoa: Amelia, Biava, Moretti, Bocchetti, Papastathopoulos (69' Tomović), Milanetto, Zapater, Modesto, Palladino, Floccari (62' Crespo), Sculli (62' Palacio).

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel (77' Cordoba), Chivu, J. Zanetti, Cambiasso (46' Vieira), Muntari, Sneijder (73' A. Mancini), Stanković, Balotelli.

Żółte kartki: Modesto, Milanetto (Genoa) oraz Balotelli, Samuel, Muntari (Inter).

Sędzia: Morganti.