Lewandowski na szarym końcu. Zobacz klasyfikację strzelców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie powiększył dorobku bramkowego w Pucharze Króla, a FC Barcelona odpadła w półfinale, przegrywając na Camp Nou z Realem Madryt aż 0:4.

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] przystępowała do rewanżowego spotkania z Realem Madryt w Pucharze Króla z bardzo skromną zaliczką - po zwycięstwie 1:0 w Madrycie. Żaden kibic, który w środę zasiadł na trybunach Camp Nou, nie spodziewał się, że w tym razem Barcelona będzie zespołem przynajmniej o dwie klasy gorszym.

Po szybkim kontrataku Real w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie i odrobił straty. A w drugiej połowie Karim Benzema potrzebował ośmiu minut żeby strzelić dwie bramki - w tym jedną z karnego. To także on ustalił wynik spotkania, zdobywając czwartą bramkę dla Realu.

W ten sposób Benzema awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców w Pucharze Króla (cztery bramki). Tyle samo ma Samuel Chukwueze, którego Villarreal odpadł już z rozgrywek. Tabeli przewodzi Kike Garcia z Osasuny (pięć goli), a to właśnie z Osasuną Real zmierzy się w finale rozgrywek.

Na szarym końcu klasyfikacji strzelców jest Robert Lewandowski. Z dorobkiem dwóch bramek zajmuje dopiero 28. miejsce.