Premier League: Leeds United górą w meczu o życie, dwa zespoły atakują czołówkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Patrick Bamford (z lewej) i Pascal Struijk, piłkarze Leeds United

We wtorek rozegrano kilka ważnych spotkań w Premier League. Zaciętą walkę o utrzymanie toczą Leeds United i Nottingham Forest. W bezpośrednim starciu górą były "Pawie".

Gospodarze zwyciężyli 2:1, choć to beniaminek objął prowadzenie jako pierwszy. Pożar w ekipie Javiera Gracii został ugaszony jeszcze przed przerwą. Wyrównał Jack Harrison, potem do siatki trafił Luis Sinisterra i miejscowi sięgnęli po pełną pulę, dzięki czemu pokonali bezpośredniego rywala i odskoczyli od strefy spadkowej na odległość 3 pkt.

Pod kreską pozostaje Leicester City. "Lisy" uległy u siebie Aston Villi 1:2, a decydującego gola zdobył w końcówce Bertrand Traore, który pojawił się na boisku zaledwie dwie minuty wcześniej.

Wtedy gospodarze grali już w osłabieniu po tym jak w 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kiernan Dewsbury-Hall.

Matty Cash, który zmaga się obecnie z kontuzją, znalazł się poza kadrą "The Villans". Jego zespół wygrał po raz trzeci z rzędu i jest na 7. miejscu w tabeli ze stratą 6 "oczek" do pierwszej czwórki.

Jeszcze wyżej plasuje się Brighton and Hove Albion. Tym razem "Mewy" ograły na wyjeździe AFC Bournemouth 2:0, a ozdobą spotkania był otwierający gol Evana Fergusona, zdobyty piętą.

W składzie ekipy Roberto De Zerbiego nadal nie ma Jakuba Modera, który z powodu przedłużającej się rekonwalescencji po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, może stracić nawet cały sezon 2022/2023.

AFC Bournemouth - Brighton and Hove Albion 0:2 (0:1) 0:1 - Evan Ferguson 28' 0:2 - Julio Cesar Enciso 90+1'

Leicester City - Aston Villa 1:2 (0:1) 0:1 - Ollie Watkins 24' 1:1 - Harvey Barnes 36' 1:2 - Bertrand Traore 87'

Leeds United - Nottingham Forest 2:1 (2:1) 0:1 - Orel Mangala 12' 1:1 - Jack Harrison 20' 2:1 - Luis Sinisterra 45+1'

20 Southampton FC 38 6 7 25 36:73 25

Czytaj także: Ważna decyzja dla Warty Poznań. Są pieniądze na rozbudowę infrastruktury Są kluczowe daty na sezon 2023/2024. Wiemy kiedy startuje PKO Ekstraklasa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Leeds United utrzyma się w Premier League?