Legia Warszawa zwycięska w sparingu, choć rywal mocno jej się postawił

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Spore emocje w pierwszym niedzielnym meczu sparingowym Legii Warszawa. Drużyna Kosty Runjaicia wygrała z Chemnitzer FC 3:2.

Rywal nie był zbyt wymagający, bowiem naprzeciw wicelidera PKO Ekstraklasy stanął zespół z niemieckiej Regionalligi (czwarty poziom rozgrywkowy).

Mimo to zobaczyliśmy dość otwarty i całkiem wyrównany mecz. Legioniści otworzyli wynik w 20. minucie, gdy po rzucie rożnym, z bliska do siatki trafił Patryk Sokołowski.

Na tego gola Chemnitzer FC odpowiedział skuteczną kontrą i celnym strzałem Stephana Mensaha, zatem do przerwy był remis.

Po zmianie stron podopieczni Kosty Runjaicia znów objęli prowadzenie - tym razem za sprawą Mattiasa Johanssona i od tego momentu już do końca mieli w garści korzystny rezultat. Podwyższył go ładnym uderzeniem sprzed pola karnego Maciej Rosołek, zaś w doliczonym czasie Niemcy zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Rzut karny podyktowany za faul Jana Ziółkowskiego wykorzystał Tim Campulka.

Po spotkaniu z Chemnitzer FC, legioniści nie kończą sparingowego grania w niedzielę, bowiem na ten dzień zaplanowano jeszcze starcie z FK Cukaricki Belgrad.

Legia Warszawa - Chemnitzer FC 3:2 (1:1) 1:0 - Patryk Sokołowski 20' 1:1 - Stephan Mensah 38' 2:1 - Mattias Johansson 52' 3:1 - Maciej Rosołek 70' 3:2 - Tim Campulka (k.) 90+1'

Skład Legii Warszawa: Dominik Hładun (46' Cezary Miszta) - Lindsay Rose (65' Jan Ziółkowski), Igor Charatin, Artur Jędrzejczyk, Mattias Johansson, Jurgen Celhaka, Jin-Hyn Lee, Patryk Sokołowski (55' Filip Rejczyk), Jakub Jędrasik, Maciej Rosołek, Robert Pich (72' Jakub Kisiel).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty