Wejście Krzysztofa Piątka przyniosło szczęście

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Reprezentant Polski tym razem dostał rolę zmiennika. Na boisku pojawił się w przerwie i niewiele później Salernitana strzeliła gola na miarę remisu 1:1 z Torino FC.

Piłkarze Torino zagrali od początku meczu w Salerno ofensywnie i nie chowali się przed przeciwnikami. Co prawda nie strzelili gola równie wcześnie jak w środę Milan, ale mieli na to szanse. Najlepszych nie wykorzystali David Zima i Nemanja Radonjić.

Zmarnowane sytuacje podbramkowe nie zdeprymowały gości. W 36. minucie Torino zdobyło prowadzenie strzałem Antonio Sanabrii z dogrania Valentino Lazaro. Paragwajczyk ukrył się między obrońcami Salernitany i pokonał Guillermo Ochoę strzałem z powietrza. Pierwsza połowa meczu należała do podopiecznych Ivana Juricia i mocniej pachniało ich kolejnymi golami niż jakimkolwiek Salernitany.

W drugiej połowie na boisku zmienili się Polacy. W 46. minucie Krzysztof Piątek zastąpił Emila Bohinena w Salernitanie i tylko do 55. minuty towarzyszył Karolowi Linettemu. Obciążony żółtą kartką pomocnik Torino FC ustąpił miejsce Samuelowi Ricciemu.

Salernitana, z Krzysztofem Piątkiem w jedenastce, okazała się groźniejsza i skuteczniejsza. W 49. minucie Tonny Vilhena doprowadził do remisu 1:1 płaskim uderzeniem zza pola karnego. Vanja Milinković-Savić nie przypilnował bliższego słupka w bramce, a Torino FC straciło przewagę.

Granata do końca próbowała odzyskać prowadzenie i końcowy remis 1:1 był lepszym wynikiem z perspektywy zespołu Piątka.

US Salernitana 1919 - Torino FC 1:1 (0:1) 0:1 - Antonio Sanabria 36' 1:1 - Tonny Vilhena 49'

Salernitana: Guillermo Ochoa - Dylan Bronn, Flavius Daniliuc (76' Norbert Gyomber), Federico Fazio - Antonio Candreva, Hans Nicolussi Caviglia, Emil Bohinen (46' Krzysztof Piątek), Tonny Vilhena, Domagoj Bradarić (76' Lorenzo Pirola) - Boulaye Dia (85' Diego Valencia), Federico Bonazzoli (90' Erik Botheim)

Torino: Vanja Milinković-Savić - David Zima, Per Schuurs, Alessandro Buongiorno - Valentino Lazaro (72' Ricardo Rodriguez), Karol Linetty (53' Samuele Ricci), Sasa Lukić, Mergim Vojvoda (64' Wilfried Stephane Singo) - Nikola Vlasić, Nemanja Radonjić (64' Aleksiej Miranczuk) - Antonio Sanabria

Żółte kartki: Candreva, Daniliuc (Salernitana) oraz Lukić, Djidji (Torino)

Sędzia: Andrea Colombo