"Może za nazwisko?". Kuriozalna decyzja na mundialu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Kevin De Bruyne
Getty Images / Matthias Hangst / Kevin De Bruyne

Okazuje się, że kontrowersji wokół meczu Belgia - Kanada podczas mistrzostw świata 2022 w Katarze nie ma końca. I nie chodzi tylko o pracę zespołu sędziowskiego.

Zgodnie z planem Belgia pokonała w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata 2022 Kanadę 1:0, ale okoliczności w jakich doszło do tego triumfu, były traktowane z niesmakiem.

Według opinii ekspertów ekipa z Ameryki Północnej - oprócz faktu, że nie wykorzystała rzutu karnego - została kilka razy skrzywdzona przez sędziów, którzy mylili się na niekorzyść Kanadyjczyków.

Pełną relację z meczu Belgia - Kanada znajdziesz tutaj -->> Kanada wniosła powiew świeżości, ale to za mało. Faworyt zaczął od zwycięstwa

Bohaterami dwóch kluczowych dla Belgów sytuacji w meczu byli Thibaut Courtois oraz Michy Batshuayi. Pierwszy w 11. minucie obronił "jedenastkę" wykonywaną przez Alphonso Daviesa, a spotkanie zakończył z czystym kontem.

Drugi tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zdobył jedynego gola. I gdy spodziewano się, że jeden z nich zostanie wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, wybór padł na zaskoczonego Kevina De Bruyne.

Pomocnik Manchesteru City był wręcz zszokowany. - Nie graliśmy wystarczająco dobrze jako zespół. Nie wiem, dlaczego wybrano mnie zawodnikiem meczu. Może ze względu na moje nazwisko - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej.

- Nie mogliśmy się przebić przez ich pressing. Nie zagraliśmy dobrego meczu, w tym ja, ale znaleźliśmy sposób na wygraną - dodał.

Belgowie po wygranej z Kanadą znaleźli się na czele grupy F. W drugiej serii spotkań (niedziela, 27 listopada) zmierzą się z Marokańczykami, a na koniec (czwartek, 1 grudnia) z Chorwatami.

Czy Belgowie zdobędą meadl MŚ na mundialu w Katarze?