To było historyczne zwycięstwo. Święto w Arabii Saudyjskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Noushad Thekkayil  / Na zdjęciu: piłkarze Arabii Saudyjskiej
PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: piłkarze Arabii Saudyjskiej

Podopieczni Herve'a Renarda sprawili ogromną niespodziankę, pokonując Argentynę 2:1. Władze Arabii Saudyjskiej zareagowały na zwycięstwo kadry narodowej.

Nie brakuje zaskakujących rozstrzygnięć już w pierwszej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022. Czesław Michniewicz i spółka z pewnością przyglądali się wydarzeniom boiskowym w Lusajl.

We wtorkowym starciu z Arabią Saudyjską reprezentacja Argentyny prowadziła od 10. minuty, gdy Lionel Messi wykorzystał rzut karny. Podopieczni Herve'a Renarda przez 90 minut oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę rywali, ale byli przy tym zabójczo skuteczni.

Saleh Al Shehri i Salem Al Dawasari zapewnili Arabii Saudyjskiej sensacyjne zwycięstwo 2:1. Drużyna prowadzona przez Renarda zgarnęła trzy punkty w pierwszym meczu grupy C i mają powody do świętowania.

Zadziwiającą informację przekazał korespondent FIFA. "Król Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud ogłosił jutro (w środę - przyp. red.) święto państwowe w Arabii Saudyjskiej po historycznym zwycięstwie nad Argentyną. Prawdziwy wpływ mundialu" - napisał na Twitterze Wael Jabir.

Saudyjczycy pozostają w grze o awans do fazy pucharowej. Zawodnicy Renarda przygotowują się do grupowej rywalizacji z Polską (26 listopada), a także Meksykiem (30 listopada).