Sensacja! Tak Arabia Saudyjska zszokowała świat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Zdjęcie: Gol na 2:1 dla Arabii Saudyjskiej
Twitter / TVP Sport / Zdjęcie: Gol na 2:1 dla Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska do przerwy w meczu grupowym mistrzostw świata w Katarze przeciwko Argentynie przegrywała 0:1 i właściwie nie istniała na murawie. Osiem minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część zszokowało świat.

Trwa pierwszy mecz w grupie C mistrzostw świata 2022. Na murawie stadionu w Katarze mierzą się Argentyna z Arabią Saudyjską. Do przerwy wydawało się, że kwestią minut jest podwyższenie prowadzenie Albicelestes.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę wydarzyły się jednak rzeczy, których absolutnie nikt się tutaj nie spodziewał. Arabia Saudyjska bowiem w 48 minucie doprowadziła do remisu.

Doskonałe podanie od Al Buraikana wykorzystał Al Shehri. Skrzydłowy underdoga popędził z piłką w stronę bramki Argentyny. W ostatecznej fazie akcji fenomenalnie wykończył całą sytuację strzałem po długim słupku.

Zaledwie pięć minut później skazywani na porażkę Saudyjczycy wyszli na prowadzenie 2:1. Konkretnie wyprowadził ich na nie Al Dawsari. Trzeba przyznać, że styl tego, w jaki sposób to się stało, był imponujący.

Skrzydłowy zespołu prowadzonego przez Herve Renarda doskonale zachował się z piłką w polu karnym. Zrobił coś, czego oczekuje się od Leo Messiego. Minął dwóch rywali i uderzył nie do obrony w górny róg bramki Martineza.

Relację z meczu Argentyna - Arabia Saudyjska śledzić można na WP SportoweFakty.