Cztery gole w derbach Śląska. Czwarty raz Ruchu Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Łukasz Moneta
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Łukasz Moneta

Po kilku latach GKS Tychy ponownie zagrał w derbach z Ruchem Chorzów. Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Tyszanie do derbów z Ruchem przystępowali po wygranej w Rzeszowie nad innym beniaminkiem Fortuna I ligi Stalą. Niebiescy przed tygodniem wygrali w derbach z GKS-em Katowice. Goście w trzech ostatnich potyczkach wyjazdowych remisowali 1:1.

Na pierwszego gola w derbach czekać trzeba było do 16. minuty. W polu karnym Niebieskich przewrócił się Daniel Rumin. Napastnik zachował się sprytem, po chwili wstał i wykorzystując zawahanie obrońców Ruchu wbił piłkę do siatki. Gospodarze mogli pójść za ciosem. Osiem minut później piłka trafiła w poprzeczkę bramki Niebieskich.

Goście wyższe przełożenie wrzucili przed przerwą i zdołali w kilka minut zdobyć dwa gole. W 40. minucie z lewej strony dośrodkował Tomasz Wójtowicz i niezbyt wysoki Tomasz Swędrowski głową trafił do siatki. Pięć minut później w polu karnym piłkę otrzymał Artur Pląskowski i Ruch prowadził.

Tyszanie po zmianie stron potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby wyrównać. Po dośrodkowaniu z prawej strony źle na przedpolu zachował się Jakub Bielecki, a obrońca pozwolił Ruminowi wbić piłkę do siatki z metra.

W kolejnych minutach bramki aktywniej poszukiwali chorzowianie. Jednak więcej goli w derbowej potyczce już nie padło.

GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:2 (1:2) 1:0 - Daniel Rumin 16' 1:1 - Tomasz Swędrowski 40' 1:2 - Artur Pląskowski 45' 2:2 - Daniel Rumin 47'

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka (69' Dominik Połap), Petr Buchta, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Marcin Kozina (78' Gracjan Jaroch), Jan Biegański, Antonio Domínguez (89' Michał Ploch), Mateusz Czyżycki, Patryk Mikita - Daniel Rumin (89' Krzysztof Machowski).

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Remigiusz Szywacz - Kacper Michalski (61' Jakub Piątek), Patryk Sikora, Mikołaj Kwietniewski (85' Łukasz Moneta), Artur Pląskowski (61' Łukasz Janoszka), Tomasz Swędrowski (79' Tomasz Foszmańczyk), Tomasz Wójtowicz - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Mańka, Buchta, Rumin (GKS) oraz Szczepan, Szywacz (Ruch).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Widzów: 6873.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów zakończy rundę jesienną w pierwszej czwórce Fortuna I ligi?