Anglia: Gol Majewskiego - inni Polacy na boiskach

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Kolejną bramkę na angielskich boiskach strzelił Radosław Majewski. W tej kolejce wystąpili także: Bartosz Białkowski (Barnsley) oraz Paweł Abbott (Oldham Athletic). Marek Saganowski (Southampton) był tylko rezerwowym.

Majewski zadomowił się w podstawowym składzie Nottingham Forest. Sobotni występ przeciwko Petersborough był jego siódmym w wyjściowej "jedenastce" w The Championship. Polak strzelił bramkę w 51. minucie - 60 sekund po tym jak gospodarze otworzyli wynik spotkania. Nottingham wygrało 2:1, a Majewski przebywał na boisku do 77. minuty.

W barwach Reading nawet na ławce nie pojawił się Grzegorz Rasiak. Jego drużyna przegrała z Middlesbrough 0:2. Natomiast w Barnsley Bartosz Białkowski puścił jedną bramkę i mecz z Ipswich Town zakończył się zwycięstwem klubu Polaka 2:1.

W League One 90 minut w barwach Oldham Athletic zagrał Paweł Abbott. Gola nie strzelił, a pojedynek z Yeovil Town zakończył się bezbramkowym remis. Natomiast Southampton wygrało z Gillingham aż 4:1, ale cały mecz na ławce rezerwowych Świętych spędził Marek Saganowski.

Zespół Artura Krysiaka (Burton) w niedzielę podejmie Rochdale.