Brutalny atak bez piłki. Zabrakło VAR w meczu Lecha? [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Viaplay / Kontrowersyjna sytuacja z udziałem Pereiry
Materiały prasowe / / Viaplay / Kontrowersyjna sytuacja z udziałem Pereiry

Nie obyło się bez kontrowersji w czwartkowym spotkaniu Austrii Wiedeń z Lechem Poznań na Generali Arena. Jeden z zawodników gospodarzy mocno potraktował Joela Pereirę, który nie miał nawet przy sobie piłki.

Lech Poznań przyjechał do Wiednia z nadzieją na zagwarantowanie sobie awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy jeszcze przed ostatnią kolejką rozgrywek. Potrzebne było zwycięstwo, ale mecz zakończył się remisem 1:1 (więcej przeczytasz TUTAJ).

Kolejorz wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Mikaela Ishaka na początku drugiej połowy. Nieco ponad dwadzieścia minut później obrona mistrza Polski, a konkretnie Pablo Rebocho popełniła koszmarny błąd. Portugalczyk stracił piłkę na własnej połowie (więcej TUTAJ).

W czwartkowym spotkaniu oprócz błędów nie zabrakło także kontrowersji. Mowa dokładnie o sytuacji, w której Manuel Polster zaatakował bez piłki Joela Pereirę. Eksperci Viaplay nie mieli wątpliwości. Ich zdaniem Lech Poznań powinien grać w przewadze.

Odczuwalny był jednak brak systemu VAR, z którego nie mogą skorzystać sędziowie podczas meczów fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Ten będzie dostępny dla arbitrów dopiero w kolejnej rundzie rozgrywek.

Sprawa awansu Lecha Poznań wyjaśni się więc w następnej kolejce za tydzień (3 listopada). Kolejorz zagra wtedy z Villarrealem przy ul. Bułgarskiej.

Źródło: Viaplay