Jednym słowem Xavi podsumował Barcelonę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Xavi
PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Xavi

Robert Lewandowski zrobił show, ale Barcelona i tak nie wygrała arcyważnego meczu z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. Po spotkaniu Xavi, trener Dumy Katalonii, dosadnie wypowiedział się o wynikach klubu w Europie.

- Tegoroczna Liga Mistrzów jest dla nas okrutna - stwierdził Xavi krótko po rewanżowym meczu z Interem Mediolan, a jego słowa cytuje dziennik "Marca".

W środę na Camp Nou gospodarze musieli wygrać, by nadal sprawę awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów mieć w swoich rękach.

W Barcelonie na wysokości zadania stanął Robert Lewandowski. Po dwóch meczach bez bramek, Polak znów trafił. Dzięki jego dwóm golom Barca zremisowała z Interem 3:3. Co prawda nie ma już wszystkiego w swoich rękach, ale mała nadzieja na awans jeszcze pozostała (tabela TUTAJ). Nie do końca wierzy w to jednak sam Xavi.

- Teraz myślimy o El Classico i La Lidze, bo sytuacja w Lidze Mistrzów jest dla nas skomplikowana. Po prostu nie mamy już wszystkiego w swoich rękach - podkreślił.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu doskonała, wiele straciliśmy po przerwie. Dwie pierwsze bramki dla Interu to wyraźne błędy obrony - dodał szkoleniowiec Barcelony.

El Classico, czyli starcie Barcelony z Realem Madryt, odbędzie się już w niedzielę 16 października o 16:15. Pojedynek zaplanowano na Santiago Bernabeu w Madrycie. Transmisja w Eleven Sports, dostępnym także w WP Pilot.

Do tego hitowego starcia Barcelona przystąpi jako lider La Ligi. Z kolei w grupie C Ligi Mistrzów, po środowym remisie, Duma Katalonii ma tylko 4 punkty i zajmuje 3. miejsce. Traci do 2. pozycji, na której jest Inter, 3 "oczka". Włosi już w następnej kolejce mogą pozbawić Barcelonę jakichkolwiek złudzeń na awans, jeśli pokonają u siebie Viktorię Pilzno.