Bayern bawi się w Niemczech. Grad goli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sascha Steinbach / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
PAP/EPA / Sascha Steinbach / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium

Bayern Monachium awansował do 1/16 finału Pucharu Niemiec. Mistrzowie Bundesligi w 1/32 pokonali Viktorię Koln aż 5:0 nie dając gospodarzom żadnych szans.

Bayern Monachium w Niemczech przez lata zdążył przyzwyczaić siebie i swoich kibiców do wysokich zwycięstw. Szczególnie często imponujące golleady zdarzają się w początkowych fazach Pucharu Niemiec.

Jako jeden z zespołów przekonała się o tym Viktoria Koln, która spotkała się z mistrzami Niemiec już na etapie 1/32 finału tych rozgrywek. Gospodarze nie mieli na boisku zbyt wiele do powiedzenia.

Wynik meczu otworzył sprowadzony latem z Holandii Ryan Gravenberch. Bawarczycy dość długo czekali na swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Pomocnik bramkarza gospodarzy pokonał dopiero w 35 minucie.

Jeszcze w pierwszej połowie wynik spotkania podwyższył Mathys Tel, który wyszedł w pierwszym składzie zespołu Juliana Nagelsmanna. Do szatni goście schodzili prowadząc 2:0.

W drugiej połowie spotkania wciąż na boisku rządzili przyjezdni z Monachium. Konto bramkowe w tej części meczu otworzył Sadio Mane. Następnie na listę strzelców wpisali się Jamal Musiala i wracający do składu Leon Goretzka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Viktoria Koeln - Bayern Monachium 0:5 (0:2) 0:1 Gravenberch 35' 0:2 Tel 45+1' 0:3 Mane 53' 0:4 Musiala 67' 0:5 Goretzka 82'