Szybko poszło. Zobacz klasyfikację strzelców La Liga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski
Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski

Po trzech kolejkach Robert Lewandowski jest jednym z najskuteczniejszym piłkarzy w lidze hiszpańskiej. Nowy nabytek FC Barcelony potwierdził swoją wysoką formę w starciu z Realem Valladolid (4:0).

Na początku spotkania z Realem Valladolid polski napastnik nie wykorzystał okazji bramkowej, golkiper gości mógł mówić wówczas o dużym szczęściu. Robert Lewandowski zrehabilitował się natomiast w w 24. minucie. Snajper dopadł do piłki po dośrodkowaniu Raphinhi i z niewielkiej odległości trafił do siatki.

Podopieczni Xaviego poczuli krew i strzelili drugiego gola chwilę przed przerwą. Pedri popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Realu. Lewandowski przypieczętował zwycięstwo gospodarzy w 65. minucie, gdy strzelił obok interweniującego bramkarza. Kropkę nad "i" postawił Sergi Roberto. W 3. kolejce Katalończycy wygrali 4:0 z fioletowo-białymi na wypełnionym po brzegi Camp Nou.

Lewandowski ustrzelił dublet w drugim spotkaniu ligowym z rzędu. Z czterema trafieniami na koncie 34-latek jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców Primera Division. Dokładnie tyle samo goli strzelił zresztą Borja Iglesias.

Filar Realu Betis jest w wybornej dyspozycji na początku rozgrywek. Iglesias zapewnił zwycięstwo swojej drużynie w piątkowym starciu z Osasuną Pampeluna (1:0). Iago Aspas z Celty Vigo uzupełnia podium.