Ależ forma Zagłębia Lubin! Fatalny debiut trenera Gaula

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Lubin
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin w meczu sparingowym mierzyło się Górnikiem Zabrze prowadzonym przez nowego trenera Bartosza Gaula. Lubinianie nie dali szans ekipie z Zabrza. Swoją formę sprawdzili także inni ekstraklasowicze.

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu PKO Ekstraklasy trwają w najlepsze. Wydaje się, że w bardzo dobrej formie obecnie jest Zagłębie Lubin, które pokonało w meczu kontrolnym Górnik Zabrze aż 3:0.

Tym samym swoją pracę w Zabrzu nowy trener klubu Bartosz Gaul rozpoczyna od gigantycznego falstartu. Mecz, który odbywał się na boisku w Opalenicy, składał się z czterech kwart liczących po 30 minut każda.

Przewaga Lubinian nie podlegała absolutnie żadnej dyskusji. Gola na 1:0 strzelił w 32 minucie Tomasz Pieńko, nieco ponad 20 minut później bramkarza Zabrzan pokonał także Kacper Chodyna, a w 82 minucie wynik meczu zamknął Koki Hinokio.

Swoją formę sprawdziły także inne zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Jagiellonia Białystok zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice i wygrała 2:0. Do gry kontrolnej podeszła także drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika. Piast Gliwice pokonał 2:0 ekipę Stali Rzeszów.

Komplet wyników: Zagłębie Lubin 3:0 Górnik Zabrze Jagielonia Białystok 2:0 Chojniczanka Chojnice Piast Gliwice 2:0 Stal Rzeszów