Robert Lewandowski nie ma dość. Znowu dogonił Gerda Mullera!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (drugi z lewej) cieszy się z gola

To był znakomity sezon w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Filar Bayernu Monachium kolejny raz zdeklasował konkurencję w klasyfikacji strzelców, wyrównując przy tym rekord Gerda Muellera.

Reprezentant Polski z roku na rok udowadnia, że jest najlepszym napastnikiem w Bundeslidze. Robert Lewandowski tylko dopełnił formalności w sobotnim starciu z VfL Wolfsburg. Bayern Monachium tylko zremisował 2:2 na wyjeździe, a kadrowicz w 40. minucie minucie strzałem głową pokonał Koena Casteelsa.

W zasadzie Lewandowski wcześniej zapewnił sobie nagrodę dla najlepszego strzelca Bundesligi. Konkurencja była daleko w tyle. Ostatecznie na drugim miejscu w klasyfikacji uplasował się Patrik Schick (24 gole), który na ostatniej prostej wygrał wyścig z Erlingiem Haalandem (22 goli).

Liczby mówią same za siebie. Przez cały sezon zawodnik Bayernu zgromadził aż 35 bramki i zasłużył na armatkę.

Dla Lewandowskiego jest to już siódma taka nagroda. Dokładnie takim samym dorobkiem może pochwalić się legendarny Gerd Mueller. Snajper znowu dokonał rzeczy historycznej.

Wygląda jednak na to, że Lewandowski nie przeskoczy Muellera pod tym względem. Polak związany z klubem do końca rozgrywek 2022/23, lecz chce wcześniej zmienić pracodawcę. Słowa Hasana Salihamidzicia dają do myślenia - więcej TUTAJ.