Polska - Grecja 3:1 w trzecim dniu Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 w Nazare

Polacy pokonali 3:1 Greków w trzecim dniu odbywającego się w portugalskim Nazare turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017.

Piotr Ziemka
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer
Po pierwszej tercji podopieczni Marcina Stanisławskiego prowadzili 2:1, choć pierwszego gola zdobył Dimitrios Papanstasiou. Z rzutu wolnego wyrównał Paweł Friszkemut. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie po bramce Jakuba Jesionowskiego (asystował bramkarz Szymon Gąsiński). W drugiej tercji nie nastąpiła zmiana wyniku.

Ostatniego gola meczu strzelił z rzutu wolnego Filip Gac. Reprezentacja Polski zdobyła w Nazare cztery punkty - jeden wywalczyła w piątek po wygraniu rzutów karnych z Hiszpanią.

Polacy poprzednio rywalizowali z Grekami w Europejskiej Lidze Beach Soccera w 2014 roku. W Sopocie gospodarze przegrali wówczas 3:4 po dogrywce (po trzech tercjach było 3:3).

Polska - Grecja 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Gole: 0:1 Dimitrios Papanstasiou (6. minuta), 1:1 Paweł Friszkemut (7.), 2:1 Jakub Jesionowski (9.), 3:1 Filip Gac (29.).

Wyjściowy skład Polaków: Szymon Gąsiński, Konrad Kubiak, Paweł Friszkemut, Witold Ziober, Jakub Jesionowski.
Zmiennicy: Dariusz Słowiński, Filip Gac, Karim Madani, Dominik Depta, Piotr Klepczarek.

Wyjściowy skład Greków: Dimitrios Nikolaou, Stratis Papaefstratiou-Armagos, Alexandros Biris, Stylianos Lignos, Theofilos Triantafyllidis.
Zmiennicy: Aristeidis Thomas, Spyridon Gkritzalis, Georgios Karakasis, Dimitrios Papanastasiou.

Kolejny turniej Europejskiej Ligi Beach Soccera z udziałem Polaków odbędzie się od 11 do 13 sierpnia na Węgrzech. Wtedy wystąpią również reprezentanci Azerbejdżanu, Białorusi i Portugalii. Do turnieju finałowego we Włoszech zakwalifikuje się osiem reprezentacji z grona dwunastu rywalizujących w dywizji A.

Wyniki pozostałych niedzielnych meczów:
Francja - Szwajcaria 3:5,
Hiszpania - Ukraina 4:3,
Portugalia - Włochy 8:5.

Czy Polacy zakwalifikują się do turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017?