Samantha Murray wygrała mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym w Warszawie

Samantha Murray zdobyła w Warszawie mistrzostwo świata w pięcioboju nowoczesnym. Na podium stanęły również dwie Chinki - Qian Chen i Wanxia Liang. Piętnasta była Oktawia Nowacka.

Po szermierce Samantha Murray zajmowała piętnastą lokatę. W pływaniu reprezentantka Wielkiej Brytanii była najlepsza, a w jeździe konnej - czternasta. Przed ostatnią konkurencją - kombinacją - plasowała się na trzecim miejscu. W biegu połączonym ze strzelaniem wicemistrzyni olimpijska z 2012 roku uplasowała się na drugiej pozycji.

[ad=rectangle]

Drugi raz na podium imprezy rozgrywanej na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie stanęły Qian Chen oraz Wanxia Liang. Chinki zwyciężyły w poniedziałkowej sztafecie. Czwarte w tej konkurencji były Niemki. W rywalizacji indywidualnej tuż za podium ponownie znalazła się Lena Schoeneborn. Niemka w 2008 roku wygrała igrzyska olimpijskie w Pekinie. Cztery lata później w Londynie zwyciężyła Laura Asadauskaite, którą w Warszawie sklasyfikowano na piątej pozycji.

Po trzech konkurencjach prowadziła Sarolta Kovacs. Węgierka rozpoczęła od piątego miejsca w szermierce. Kolejne etapy zmagań kończyła na drugim i trzecim miejscu. W kombinacji Kovacs uzyskała 25. wynik i spadła na szóstą lokatę ostatecznej klasyfikacji.

Oktawia Nowacka uplasowała się na 15. pozycji. Polce najlepiej poszło w pływaniu, gdzie była ósma. Środowych eliminacji nie przebrnęły: Natalia Hachulska, Anna Maliszewska i Aleksandra Skarzyńska. W finale wzięły udział 36 zawodniczki.

Klasyfikację drużynową wygrały Chinki (4061 punktów). Na drugim stopniu podium stanęły reprezentantki Wielkiej Brytanii (4046), a na trzecim - Białorusi (4030).