Domachowska przegrała z Pironkową

Marta Domachowska przegrała z Cwetaną Pironkową z Bułgarii w pierwszej rundzie zawodów olimpijskich w Pekinie. Nasza zawodniczka fatalnie rozpoczynała oba sety i, pomimo walki, nie udawało się jej odrobić strat.

Marta Domachowska w pierwszym secie przegrywała już 0:3, jednak wówczas lekko się przebudziła i zdobyła dwa gemy z rzędu. Niestety - później Bułgarka dominowała i ostatecznie wygrała 6:3.

Początek kolejnego seta zapowiadał pogrom naszej zawodniczki. Cwetana Pironkowa prowadziła już 4:0 i 5:1, jednak Domachowska zaczęła grać lepiej i wygrała kolejne trzy gemy. Przy stanie 4:5 Bułgarka utrzymała swój serwis i ostatecznie zwyciężyła 6:3, 6:4.

O tym, że Polka nie grała najlepiej świadczy statystyka niewymuszonych błędów. Domachowska popełniła ich aż 43, przy 24 wygrywających uderzeniach. Polka wygrała w sumie o 16 punktów mniej niż jej bułgarska przeciwniczka. Mecz trwał godzinę i 20 minut.

Domachowskiej pozostał jeszcze start w deblu, w którym zagra w parze z Agnieszką Radwańską. Rywalkami Polek będą ukraińskie siostry Kateryna i Alona Bondarenko.