Łotysze sprawcami niespodzianki - wyniki pierwszego dnia turnieju siatkarzy plażowych

Już pierwszego dnia turnieju olimpijskiego w siatkówkę plażową mężczyzn doszło do sporej niespodzianki. Rozstawiona z numerem drugim amerykańska para Rogers/Dalhausser przegrała w dwóch setach z debiutantami z Łotwy Samoilovs/Plavins. W pozostałych grupach zdecydowanie wygrywali faworyci.

Łotysze do zwycięstwa potrzebowali zaledwie czterdziestu dziewięciu minut. Pierwszego seta wygrali do 19, zaś drugiego do 18. Po meczu dwudziestotrzy letni Martins Plavins nie krył zadowolenia. - Czuję się wspaniale. To jest wspaniałe miejsce, a Amerykanie są wspaniałym zespołem. Do meczu podeszliśmy niezwykle skoncentrowani i dzięki temu wygraliśmy. Teraz będziemy mierzyli w pierwsze miejsce w grupie.

W drugim spotkaniu grupy B para Heyer/Heuscher również w dwóch setach wygrała swój pojedynek. Wyższość szwajcarskiej drużyny musiał uznać argentyński zespół Conde/Baracetti.

Zwycięstwa w grupie C odnieśli zdecydowani faworyci. Swoje mecze wygrali Brazylijczycy Ricardo/Emanuel oraz Austriacy Schacht/Slack. Pierwsi w trochę ponad pół godzin uporali się z egzotyczną parą z Angoli Fernandes/Morais, zaś drudzy pokonali rozstawiony z numerem piętnastym gruziński zespół Geor/Gia 2:0.

Jako ostatnia w sobotę do rywalizacji w turnieju olimpijskim przystąpiła grupa E. O ile w pierwszym meczu Nummerdor w parze z Schuil’em łatwo pokonali szwajcarski team Laciga M./Schnider 2:0, w setach do 8 i 13, o tyle ostatni pojedynek dnia był niezwykle emocjonujący. Ciężkie spotkanie rozegrała niemiecka para Klemperer/Koreng, która stoczyła zacięty bój z reprezentantami Norwegii, Kjemperud/Skarlund. Pierwszego seta minimalnie wygrali Niemcy 21:19, zaś drugą partię przegrali na przewagi - 20:22, by w tie-break’u nie dać szans rywalom i wygrać do 7.

W niedzielę do rywalizacji przystąpią zawodnicy z grup A, D, F.

GRUPA B

Rogers/Dalhausser (USA) - Samoilovs/Plavins (Łotwa) 0:2 (19:21, 18:21)

Heyer/Heuscher (Szwajcaria) - Conde/Baracetti (Argentyna) 2:0 (21:13, 21:17)

GRUPA C

Ricardo/Emanuel (Brazylia) - Fernandes/Morais (Angola) 2:0 (21:8, 21:13)

Schacht/Slack (Australia) - Geor (Renatão)/Gia (Jorge) (Gruzja) 2:0 (21:17, 21:19)

GRUPA E

Nummerdor/Schuil (Holandia) Laciga M./Schnider (Szwajcaria) 2:0 (21:14, 21:15)

Klemperer/Koreng (Niemcy) - Kjemperud/Skarlund (Norwegia) 2:1 (19:21, 22:20, 15:7)