Alpejski PŚ. Thomas Dressen utrzymuje wysoką formę. Drugi z rzędu triumf Niemca w zjeździe

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Thomas Dressen (w środku)
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Thomas Dressen (w środku)

Thomas Dressen wygrał zjazd zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata, rozegrany w austriackim Saalbach-Hinterglemm. Niemiec odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w tej konkurencji. Za jego plecami uplasowało się czterech reprezentantów Szwajcarii.

Rywalizacja w austriackim kurorcie Saalbach-Hinterglemm nie była początkowo planowana w kalendarzu alpejskiego Pucharu Świata. Powodem takiej decyzji było wcześniejsze odwołanie zmagań na olimpijskiej trasie Yanqing (15-16 lutego) z powodu panującej głównie na terenie Chin epidemii koronawirusa.

Zmiana miejsca rozegrania zawodów okazała się korzystna dla Thomasa Dressena. Niemiec odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie 2019/2020, a drugie z rzędu w zjeździe. 26-latek triumfował obecnej zimy na trasach w Lake Louise oraz przed tygodniem w Garmisch-Partenkirchen.

Drugą pozycję ze stratą zaledwie 0,07 s. zajął lider klasyfikacji zjazdu, Beat Feuz. Czołową trójkę uzupełnił jego rodak Mauro Caviezel. Dla kolejnych pozycjach także uplasowali się Helweci - Carlo Janka oraz Niels Hintermann.

W piątek (14 lutego) o godzinie 11:00 odbędzie się supergigant.