Alpejski PŚ. Supergigant w Garmisch-Partenkirchen dla Corinne Suter. Pierwszy taki sukces Szwajcarki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Corinne Suter
PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Corinne Suter

Corinne Suter wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata, rozegrany w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Szwajcarka zanotowała drugie zwycięstwo w zawodach tej rangi, ale pierwsze w tej specjalności.

25-letnia alpejka uzyskując czas 1:19.46 nie miała sobie równych na słynnej trasie Kandahar, odnosząc swoje drugie zwycięstwo obecnej zimy i jednocześnie w całej karierze. Corinne Suter wygrała kilka tygodni temu (11 stycznia 2020) zjazd w austriackim Altenmarkt-Zauchensee. Szwajcarka została nową liderką klasyfikacji supergiganta.

Drugą pozycję ze stratą 0,61 s. zajęła Nicole Schmidhofer. Austriaczka dopiero po raz drugi uplasowała się w czołowej trójce w tym sezonie. Podium uzupełniła Wendy Holdener. Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostała Mikaela Shiffrin. Amerykanka z powodu śmierci ojca zawiesiła starty w zawodach na czas nieokreślony. Wyniki supergiganta kobiet w Garmisch-Partenkirchen