Alpejski PŚ. Niespodzianka w Altenmarkt-Zauchensee. Corinne Suter bezkonkurencyjna w mglistym zjeździe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Corinne Suter
Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Corinne Suter

Corinne Suter niespodziewanie wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata rozegrany w austriackim Altenmarkt-Zauchensee. Szwajcarka odniosła jednocześnie swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Zawodniczkom rywalizację utrudniała gęsta mgła, która często pojawiała się na dolnym odcinku trasy. Z tego powodu zawody po przejeździe kilku pań zostały przerwane na kilkanaście minut

Corinne Suter fenomenalnie przejechała bardziej techniczną część trasy. Niespełna 26-letnia alpejka zanotowała czas 1:18.79, którego żadna ze startujących po niej zawodniczek już nie poprawiła. Suter po raz pierwszy w karierze wygrała zawody alpejskiego Pucharu Świata, obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji zjazdu. Do tej pory Szwajcarka czterokrotnie stawała na pucharowym podium.

Drugą pozycję zajęła Nicol Delago, tracąc do Suter 0,29, natomiast czołową trójkę uzupełniła Michelle Gisin. Aktualna mistrzyni olimpijska w super kombinacji po raz ósmy w historii swoich startów w PŚ uplasowała się na "pudle". W przeciwieństwie do swojej reprezentacyjnej koleżanki nie dane jej było jeszcze stanąć na najwyższym jego stopniu.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.