Alpejski PŚ. Niespodziewane zwycięstwo Rasmusa Windingstada w slalomie równoległym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francis Bompard/Agence Zoom / Na zdjęciu: Rasmus Windingstad
Getty Images / Francis Bompard/Agence Zoom / Na zdjęciu: Rasmus Windingstad

Rasmus Windingstad dość nieoczekiwanie okazał się najlepszy w slalomie równoległym alpejskiego Pucharu Swiata, rozgrywanego we włoskim Alta Badia. Norweg po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium.

26-latek w kwalifikacjach do poniedziałkowych zmagań w slalomie równoległym zajął dopiero 16. miejsce. W bezpośredniej walce dość łatwo pokonał swoich kolejnych przeciwników, a największe problemy sprawił mu w ćwierćfinale jego rodak, Lucas Braathen. Rasmus Windingstad w finale pokonał Niemca Stefana Luitza, zapisując do swojego dorobku premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata. Norweg tylko raz do tej pory stał na podium - 9 marca 2019 roku w Kranjskiej Gorze (2. miejsce). Luitz z kolei już po raz ósmy uplasował się w czołowej trójce w zawodach tej rangi, a powrócił do niej po nieco ponad dwóch latach.

Podium uzupełnił Austriak Roland Leitinger, który w pojedynku o trzecie miejsce pokonał Leifa Kristiana Nestvolda-Haugena. Co ciekawe dla wicemistrza świata w slalomie gigancie z 2017 roku występ w Alta Badia jest najlepszym w jego dotychczasowych startach w Pucharze Świata.

Siódme miejsce zajął zwycięzca niedzielnego (22 grudnia) giganta Henrik Kristoffersen. Norweg utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.