Alpejski PŚ: życiowy wynik Maryny Gąsienicy-Daniel

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 19. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego PŚ w austriackim Semmering. Sensacyjnie zwyciężyła Petra Vlhova.

Liderką na półmetku rywalizacji była Mikaela Shiffrin, z przewagą zaledwie 0,02 s. nad Stephanie Brunner i 0,03 s. nad Ragnhild Mowinckel. Polka, jadąca z 33. numerem startowym, zanotowała 25. czas ze stratą 1,56 s. do Shiffrin.

Maryna Gąsienica-Daniel w drugim przejeździe uzyskała bardzo dobry 12. rezultat, co pozwoliło jej awansować na 19. miejsce. Dla naszej zawodniczki to najlepszy start w karierze w tej konkurencji.

Pierwsze zwycięstwo w tej specjalności odniosła Petra Vlhova, która w połowie rywalizacji zajmowała pozycję tuż za podium. Dla Słowaczki to jednocześnie pierwsze w karierze miejsce na "pudle" w slalomie gigancie alpejskiego PŚ.

Drugią pozycję zajęła Viktoria Rebensburg, która uzyskując najlepszy czas drugiego przejazdu, przesunęła się z 10. pozycji zajmowanej na półmetku zmagań. Podium uzupełniła Tessa Worley.

Mikaela Shiffrin, po słabszym drugim przejeździe ukończyła piątkowe zawody na piątym miejscu. Liderką klasyfikacji slalomu giganta pozostała Federica Brignone.

W sobotę (29 grudnia) alpejki rywalizować będą w slalomie. Początek zaplanowano na godzinę 10:30.